Mateřská škola Výšinka spolupracuje s libereckou univerzitou

0

Už od roku 2021 Mateřská škola Turnov, Jana Palacha 1931, spolupracuje s Technickou univerzitou v Liberci.
Spolupráci navázala především s pedagogy a studenty katedry tělesné výchovy a sportu.
Studenti jezdí do mateřské školy několikrát ročně testovat motorické kompetence předškolních dětí. K dispozici mají zahraniční testové baterie modifikované pro české prostředí. Jeden z testů se zaměřuje na úroveň motorické kompetence a identifikaci dětí ohrožených vývojovou poruchou koordinace.
Nízká úroveň motorické kompetence trápí české děti již od raného věku a může negativně ovlivnit jejich psychomotorický vývoj. Může se projevit například v opožděném grafomotorickém a oromotorickém projevu. S dětmi z MŠ Výšinka zároveň probíhá pilotní testování intervenčního programu na rozvoj motorické kompetence zábavnou formou s využitím netradičního materiálu (např. kelímky od jogurtů, kolíčky, víčka z PET lahví ad.).
Návštěvy studentů a pedagogů z TUL jsou pro děti zajímavé, pestré a zábavné. Vyzkouší si mnoho netradičních cvičení a zajímavých her. Pro pedagogy MŠ je spolupráce přínosná, inspirující a obohacující, mají možnost odborných konzultací v rámci oborové didaktiky. Naopak zkušenosti pedagogů s prací s dětmi předškolního věku jsou cenné pro pracovníky vysoké školy. Osvědčení o dlouhodobé spolupráci je pro školu velice cenné a je nám ctí v takové spolupráci pokračovat.
Za Mateřskou školu Výšinka Barbora Drahoňovská

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.