Materiální sbírka pro Moravu je dočasně pozastavena

0

V minulém týdnu pustošilo jih Moravy ničivé tornádo, desítky domů se proměnily v ruiny, tornádo má na svědomí mrtvé a zraněné. V Česku se zvedla až nebývalá vlna solidarity, lidé posílají peníze, na sběrná místa nosí potřebné věci.
V Turnově vznikla dvě sběrná místa. První je v polyfunkčním komunitním centru ve Skálově ulici za Novou radnicí, kde sbírku koordinuje Fokus Turnov (https://www.facebook.com/fokus.turnov). Otevřeno je zde každý pracovní den od 8.00 do 15.00 hodin, případě po dohodě na telefonním čísle 775 083 008. Další sběrné místo pro materiální pomoc zřizuje Střední zdravotnická škola Turnov, a to v domově mládeže (ul. 28. října 1872).

„Lidé od pátku do úterý přinesli tolik věcí, že máme zaplněnou celou jednu místnost. Stále někdo volá a ptá se hlavně, co by měl donést. Dnes spoustu věcí přivezl jeden starší pán s tím, že je můžeme předat komukoli dalšímu potřebnému. Je to velmi milé,“ říká Lenka Meixnerová, ředitelka Fokusu. Jak dodává, materiální pomoc je v tuto chvíli pozastavena, protože na Moravě se sešlo tolik stavebního nářadí a jiných prostředků, že už nejsou kam dávat. „Situace se může za týden za dva změnit, lidé by měli sledovat naše stránky, mohou i zatelefonovat. Kdo chce pomoci hned, je v tuto chvíli nejlepší poslat peníze na některý z prověřených humanitárních účtů,“ doplňuje Meixnerová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.