Liberecký kraj má nejvíc certifikovaných poskytovatelů ekologické výchovy v Česku

0

Pět organizací poskytujících ekologickou výchovu v Libereckém kraji nově získalo certifikaci kvality Pavučina, kterou podporuje i Ministerstvo životního prostředí ČR a provádí se formou externího auditu. Nově certifikaci dostaly organizace: Dům dětí a mládeže Smetanka, Geopark Ralsko, Podralský nadační fond ZOD Brniště, Společnost pro Jizerské hory a Středisko ekologické výchovy Český ráj v Sedmihorkách. Tím se zařadily mezi 17 certifikovaných organizací v rámci celé České republiky.
Certifikaci poskytuje Síť středisek ekologické výchovy Pavučina. Východiskem pro ni bylo schválení Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje na roky 2021–2030, kterou před dvěma lety schválilo krajské zastupitelstvo. Na základě této koncepce kraj navázal s organizacemi strategické partnerství.
Liberecký kraj má na podporu strategického partnerství vyčleněny tři miliony korun. Téměř 1,5 milionu rozdělil na malé projekty environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Dotačním fondu Libereckého kraje.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.