Liberecký kraj investoval do oprav a zateplení škol za poslední čtyři roky více než 255 milionů

0

Opravy výměníků, fasád, oken, podlah, střech, hřišť či vybavení ve třídách nebo nové sociální zařízení, komíny a výtahy – to je výčet nejvýznamnější investic resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti od roku 2017. Celková vynaložená částka na zlepšení kvality školských zařízení činí v letech 2017–2020 dohromady 255.367.000 korun, přičemž v následujícím roce kraj předpokládá investovat do této oblasti dalších zhruba 50 milionů.
Investice se týkají 55 z celkových 58 příspěvkových organizací resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. „My jsme rádi, že naše školní budovy odpovídají standardům 21. století. Díky rekonstrukcím se nejen sníží jejich energetická náročnost, ale nabídnou také lepší podmínky pro výuku žáků,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
V Turnově kraj investoval do Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy – výstavba centra odborného vzdělávání u střední školy v Alešově ulici u nádraží, a také do zateplení internátu Střední zdravotnické školy.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.