PRÁZDNINOVÁ FÁMA?

0

Také jste to už slyšeli? Pracovníci technických služeb v turnovských ulicích prováděli postřik chodníků proti plevelu. Ze vzniklé kaluže se napil pes jedné paní a i přes návštěvu veterináře do rána pošel. Prý to není první případ. Že by chodníky byly ošetřovány smrtící směsí? Jak je to doopravdy, na to jsme se zeptali jednatele Technických služeb Libora Preislera.


„Fáma mezi lidmi vznikla nejspíš po otištění podobného článku na jaře letošního roku v jednom deníku. Už tehdy se nám to zdálo nesmyslné, ale i tak jsem kontaktoval výrobce a také se poptával u technických služeb v okolí,“
uvedl Preisler. Podle něho se k postřiku používají běžně dostupné účinné látky pro profesionální zásah proti plevelům v zemědělství. „Tyto postřiky provádíme každoročně, co pamatuji tak minimálně posledních dvacet let, a nikdy v minulosti nebyl žádný problém zaznamenán. Používané přípravky, nejčastěji je to Roundup nebo Kaput, jsou nakupovány od autorizovaných dodavatelů, kteří garantují nezávadnost pro volně se pohybující zvířata a životní prostředí,“ zdůraznil
Libor Preisler.

V turnovských technických službách mají vše doloženo i bezpečnostními listy výrobce. Pracovníci, kteří postřik provádějí, jsou pravidelně školeni odborně způsobilou firmou o použití přípravků, dávkování, bezpečnostních opatřeních apod. „Postřik je aplikován v předepsané koncentraci postřikovačem, tedy pouze rozprašován na plevel v minimální dávce. Po zveřejnění článku o údajné otravě psů v Turnově způsobené postřikem letos na jaře, bylo jednáno přímo s dodavatelem postřiků a firmou zajišťující distribuci. Všichni zúčastnění vyloučili možnost vazby mezi postřikem plevele a zdravotními problémy či dokonce úhynem psů,“ dodal jednatel.

Podle dostupných informací z technických služeb v regionu se provádějí postřiky plevelů stejnými přípravky i v okolních městech a problémy s úhynem psů nebyly nikde zaznamenány.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.