Kriminalisté dopadli „strašidlo“ z Turnova

0

Na TvA jsme již informovali o případu vloupání do rodinného domu v Přepeřích, při kterém pachatel nejenom okradl osaměle žijícího 84letého seniora, ale ještě ho přitom zastrašoval. Když ho totiž vzbudil uprostřed v noci štracháním v jeho nočním stolku a vystresovaný senior ho sledoval ze své postele, posvítil mu baterkou do obličeje a udělal na něj „bu bu bu“, a to doslova, přesně tato citoslovce po něm senior zopakoval do policejního protokolu. Potom z ložnice utekl, ale s sebou si nezapomněl vzít jeho peněženku a další věci, které tu našel. V jeho rukách skončil například i mobilní telefon pro seniory značky Aligator, přičemž celková škoda činí zhruba dva tisíce korun. Do domu seniora pachatel vnikl v pozdních nočních hodinách po vypáčení okna v přízemí.
Kriminalisté po přijetí oznámení tohoto případu po cynickém zlodějíčkovi usilovně pátrali a byli úspěšní. Zadrželi ho a zjistili, že toho má na svědomí víc. Jedná se o 26letého muže z Turnova, který už byl pro majetkovou trestnou činnost opakovaně pravomocně odsouzen k nepodmíněným trestům odnětí svobody. Brány věznice opustil naposledy 15. srpna letošního roku. Policisté ho kromě vloupání do domu v Přepeřích usvědčili ještě z dalších čtyř krádeží v turnovských obchodech se škodou 3.200 Kč. V této souvislosti si již převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za které mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.
Vzhledem k tomu, že by na svobodě s největší pravděpodobností ve svém navyklém způsobu života pokračoval, podali kriminalisté státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Jejich návrh akceptoval nejen státní zástupce, ale i soudce okresního soudu, který ho poslal do vazby. (Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.