ŘÍJNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY NA TURNOVSKU

0

Jsou pestré a na několik z nich je dobré upozornit předem. Předně tu máme dvě zaznamenáníhodné akce v sobotu 9. října. V 16.00 hodin se v Rovensku pod Troskami v sále radnice představí s výsledkem své práce mladí filmaři, kteří zde letos na jaře natáčeli hraný dokumentární film o osudech parašutistů z výsadku Antimony za II. světové války. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se jim natočený materiál povedlo sestříhat. Sobotní večer potom patří benefičnímu koncertu pro oběti srpnových povodní, který se koná na Střelnici a sejde se zde celá turnovská jazzová scéna! V říjnu se dále můžeme těšit třeba na Den stromů pod Hlavaticí, předání čestného občanství či na koncert Spirituálu kvintet a Abraxasu…

Úterý 5. října
* ZLATÍ ÚHOŘI. Jevištní metafora na motivy povídek Oty Pavla je plná hravosti, humoru, poezie a obrazů o vážných i humorných věcech. V režii Arnošta Goldflama hrají členové divadla Rokoko: Vasil Fridrich, Dana Batulková, Jan Vlasák, Martin Písařík, Zuzana  Kajnarová, Radka Fidlerová, Jaroslav Vlach a další. Zbylé vstupenky v předprodeji za 180-160-140 Kč, na místě +20 Kč. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Čtvrtek 7. října

* GENTLEMEN SINGERS. Vokální soubor byl založen absolventy královéhradeckého chlapeckého sboru Boni pueri v roce 2003. Svým komorním složením a různorodým repertoárem se stal unikátem na české sborové scéně a jedním z nejznámějších a nejžádanějších mužských vokálních souborů v zemi. Díky své práci si vydobyl uznání posluchačů a kritiků nejenom v České republice, ale i po Evropě a v USA. Velký sál KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin.

 

Sobota 9. října

* BURZA SBĚRATELŮ poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí, bankovek, nálepek ad. se uskuteční v sokolovně ve Skálově ulici v době od 9.00 do 12.00 hodin.

* V 16.00 hodin začíná v Rovensku pod Troskami v sále radnice slavnostní premiéra hraného dokumentárního filmu ANTIMONY. Film letos na jaře přímo na místě natáčeli studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Vstup na premiéru je zdarma.

* V 16.00 hodin začíná posezení při dechovce v Hasičárně v Daliměřicích. Hraje Turnovanka.

n201010052325_vakci_116_koncert* BENEFIČNÍ KONCERT – POMÁHÁME JAZZEM. Na pomoc povodněmi zničenému Frýdlantu se sejdou hudební skupiny Traffic Jam, Lédl Jazz Quartet, Mackie Messer, Jazz Kvintet revival a hosté, Funk Corporation a další. Využijte nezvyklého soustředění turnovských jazzmanů, přijďte si je poslechnout a zároveň přispět svým dílem na dobrou věc. Srpnové povodně napáchaly nedozírné škody i ve Frýdlantu. Ten hostil již od roku 1984 Letní jazzovou dílnu Karla Velebného. Tento týdenní interpretační seminář, který byl založen v roce 1984, byl kolébkou i většiny turnovských jazzzmanů. Výtěžek akce bude předán zástupcům města Frýdlant a Letní jazzové dílny. Vstupenka za 50 Kč, záleží na každém, kolik si jich koupí. KC Střelnice, začátek v 17.00 hodin.

* V 17.00 hodin začíná v turnovské SYNAGOZE v Krajířově ulici koncert zpěvačky Dany Krausové „Hebrejské a sefardské písně“. Doprovází Ester Godovská (klavír) a Ludmila Budínská (housle). Synagoga je v říjnu otevřena o víkendech a svátcích od 9.00 do 17.00 hodin.

 

Úterý 12. října

* ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA DO BUDDHISMU. Přednáší Jan Matuška. Sál Žluté ponorky od 19.00 hodin. Vstupné 50 Kč, studenti a senioři 30 Kč.

 

Středa 13. října

* Turnovský Granátek zahajuje. Literární tvořivý kroužek, který pracuje při dětském oddělení knihovny, zahajuje činnost v tomto školním roce. Setkání zájemců začíná v knihovně ve 14.00 hodin.

 

Čtvrtek 14. října

* Město Turnov zve ve čtvrtek 14. října u příležitosti státního svátku a uzavření funkčního období zastupitelstva

města na SLAVNOSTNÍ VEČER spojený s udělením Ceny obce a Čestného občanství. Oficiální část bude doplněna představením obrazové rekapitulace uplynulého čtyřletého funkčního období a kulturním programem, v němž vystoupí pěvecký sbor Musica Fortuna. Začátek je ve velkém sále Střelnice v 18.00 hodin.

* HANKY PANKY. Vystoupení pražské travesti skupiny, tentokrát zcela premiérově s pořadem „Z pohádky do pohádky“. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Sobota 16. října

n201010052347_vakci_117_brana* DEN STROMŮ v Bráně Českého ráje pod rozhlednou Hlavatice. Program je připravený v době od 14.00 do 17.00 hodin: sázení stromů, řezbářské a výtvarné dílny pro děti a dospělé, keltský obřad požehnání stromům. Pořádá Svobodná škola umění o. s.

* V 15.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici přednáška Terezie Dubinové Ženy v judaismu.

 

Pondělí 18. října

* Zázraky přírody Českého ráje. Uvedení nové knihy fotografií a beseda s autorem knihy Zdeňkem Mrkáčkem, doplněno promítáním. Klubovna Penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin. Ve stejný čas bude program zopakován v úterý 19. října v klubovně DD Pohoda a v pondělí 25. října v klubovně DPS na Výšince.

 

Úterý 19. října

* Od 14.00 do 18.00 probíhá ve Žluté ponorce výtvarná dílna pro veřejnost: MRAMOROVÁNÍ na papír a textil.

* Cestovatelský klub: EGYPT. Své zážitky přibližuje Petr Niesig. Městské divadlo, začátek v18.00 hodin.

 

Čtvrtek 21. října

* PAVLÍNA JÍŠOVÁ. Známá folková zpěvačka s novou skupinou a repertoárem z nové i starší tvorby. Vystupují ve složení: Pavlína Jíšová (kytara, zpěv), Adéla Lounková (kytara, zpěv, irské flétny), Jakub Racek (elektrická kytara, zpěv), Pavel Peroutka (kontrabas, zpěv). Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Pátek 22. října

* Od 19.30 hodin hraje v restauraci Divizna kapela MACKIE MESSER BAND.

Sobota 23. října

* V 16.00 hodin začíná posezení při dechovce v Hasičárně v Daliměřicích. Hraje Turnovanka.

* V 19.30 hodin začíná v kulturním domě v Tatobitech divadelní představení O LÍPĚ v podání místních ochotníků – Divadelního souboru Máj.

* Ve 20.00 hodin začíná v kulturním domě na Podháji taneční zábava. Hraje Prorock.

 

Pondělí 25. října

* JAKEOVY ŽENY. Jeden z nejoblíbenějších komediálních divadelních souborů Divadelní společnost Háta přiveze inteligentní komedii Neila Simona o partnerských vztazích, citových vazbách, důvěře, nevěře a fantazii. Alternují: Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Veronika Jeníková, Jana Birgusová, Hana Kusnjerová, Marcela Nohýnková, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, P. Rychlá, Lucie Zedníčková aj. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Úterý 26. října

* Město Turnov zve veřejnost na UCTĚNÍ PAMÁTKY PADLÝCH u příležitosti 92. výročí vzniku samostatného Československa. Pietní akt za účasti představitelů Senátu ČR, města Turnova a Československé obce legionářské se uskuteční u pomníku ve Skálově ulici od 14.00 hodin.

* Večer Na Sboře – UMĚLCOVA CESTA K DOMOVU. Komponovaný pořad na počest malíře Jana Dědiny, rodáka z Tatobit, k 140. výročí narození této zajímavé osobnosti našeho regionu. Průvodní slovo Vlastislav Hnízdo, hudební doprovod Martin Hybler, citace textů Eva Kordová a Petr Pešek. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

 

Středa 27. října

* Občanské sdružení Dědina Tatobity zve na country bál. Hraje Šance Liberec, začátek v kulturním domě ve 20.00 hodin. Kostýmy jsou vítány, hry, soutěže a tombola!

Čtvrtek 28. – neděle 31. října
* SVÁTEK JABLKA 2010, 13. ročník výstavy. Pořádá Spolek zahrádkářů v Pěnčíně a Obec Pěnčín. Koná se v místním kulturním domě vždy od 9.00 do 18.00 hodin. Doprovodné výstavy: včela a její svět, okrasné ptactvo a myslivost.

 

Pátek 29. října

* SPIRITUÁL KVINTET. Legendární skupina, která nejen v prvních letech vyšlapávala cestu českému folkovému hnutí, ale která po celou dobu své existence přinášela osobitý repertoár, imponující svou šíří i osobitým ztvárněním. Aktuální sestava: Irena Budweiserová, Zdenka Tichotová, Jiří Cerha, Jiří Holoubek, Jiří Tichota a Dušan Vančura. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin.

 

Sobota 30. října

* O SNĚHURCE. Klasická pohádka v podání loutkoherců manželů Novákových z Malého divadélka Praha. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.

* FAST FOOD ORCHESTRA. Fast Food za více než deset let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli téměř celou Českou republiku a opakovaně se také objevili na pódiích zahraničních klubů a festivalů. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

* Ve 20.00 začíná v sále radnice v Rovensku pod Troskami mimořádný koncert; k tanci a poslechu hrají ABRAXAS A ROUDEN BAND!

 

OSTATNÍ NABÍDKA

 

* MATEŘSKÉ CENTRUM NÁRUČ. Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314, 775 964 314.

Pravidelný každodenní program najdete na webových stránkách, z mimořádného programu vybíráme:

* Středa 6. až pátek 8. října: BAZAR V NÁRUČI spojený se sbírkou do dětského domova, resp. kojeneckého ústavu.

* Úterý 26. října: od 10.00 hodin DEN STROMŮ – slavnost s pohádkou a skřítky, od 16.00 hodin kontaktní setkání Klubu dvojčat.

 

* RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV, Přepeře, čp. 85 (vedle pošty v centru obce), tel. 603 444 904, 603 444 904, www.rcusmev.cz , rcusmev@centrum.cz

Program každý den dopoledne pro rodiče s dětmi; možnost hlídání dětí. Mimořádný program:

* Ve čtvrtek 7. a 21. října – meditace od 19.00 do 21.00 hodin.

* Každý pátek od 16.00 hodin léčivý výklad karet nebo rodinné konstelace s Janou Folprechtovou.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.