Krajská nemocnice zahajuje činnost Ambulance onkologické prevence

0

– ambulance se zaměřuje na diagnostiku v časném stádiu nemocí
– prevence je nejracionálnější forma péče o vlastní zdraví
– na onkologický preventivní program je možno čerpat příspěvek zdravotních pojišťoven

Jako jedna z prvních (v pořadí 3. v ČR) nemocnic v Česku zahajuje Krajská nemocnice Liberec činnost Ambulance onkologické prevence. Cílem je nabídnout zájemcům o preventivní program souhrn vyšetření pod jednou střechou. Objednávání a logistiku vyšetření zajišťuje Komplexní onkologické centrum KNL. Soubor vyšetření pak bude zakončen podrobnou konzultací s lékaři centra.

„Celkový počet onkologických onemocnění trvale stoupá. Častým problémem je záchyt pozdních stádií nádorových onemocnění s významným vlivem na přežívání, prognózu a úmrtnost pacientů,“ říká k problematice nádorových onemocnění primář oddělení radiační onkologie MUDr. Igor Richter, Ph.D. a doplňuje: „Cílem onkologické prevence je diagnostikovat onemocnění již v časném stádiu a maximalizovat tak šanci na úplné vyléčení.“

Do ambulance bude možné se objednávat každý čtvrtek počínaje dneškem mezi 8. a 15. hodinou na telefonním čísle 778 971 792. Cena preventivního onkologického vyšetření stojí pro muže 9.700 Kč, pro ženy pak 8.800 Kč bez mamografického vyšetření (včetně něj je cena 9.800 Kč). Řada zdravotních pojišťoven svým klientům na preventivní onkologická vyšetření přispívá v rámci svých preventivních programů. Rozsah poskytovaných služeb je KNL připravena flexibilně upravovat podle zájmu veřejnosti.
(Zdroj: TZ KNL)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.