NOVÁ PRODEJNÍ MÍSTA REGIONÁLNÍCH VÝROBKŮ SE ZNAČKOU REGIONÁLNÍ PRODUKT ČESKÝ RÁJ

0

Po delší době se rozšířil seznam míst, kde mohou návštěvníci regionu i místní občané zakoupit kvalitní regionální výrobky se značkou Regionální produkt Český ráj. V letošní turistické sezoně mohli poprvé návštěvníci Hradu Valdštejn shlédnout ukázky sklářské výroby, které předváděla držitelka značky Regionální produkt Český ráj Iveta Valentová v nové prodejně regionálních výrobků, která rozšířila bohatou turistickou nabídku tohoto tradičního turistického cíle. V prodejně lze zakoupit kromě skleněné bižuterie a figurek také další certifikované řemeslné výrobky, jako jsou dřevěné šperky, či užitková i dekorativní keramika z chráněné dílny. Otevírací doba prodejny je od 9.30 do 17.00 hodin každý den v týdnu do konce srpna.

Svůj sortiment o regionální výrobky z Českého ráje výrazně obohatilo také sezonní Informační středisko CHKO Český ráj v Arboretu Bukovina v Hrubé Skále, jehož provoz zajišťuje občanské sdružení Motýlí louka ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj. V informačním středisku je možné zakoupit hrnčířské výrobky, skleněné foukané figurky, výrobky z orobince, devět druhů regionálního piva a mošty z Lažan. Pro návštěvníky je otevřeno každý den v týdnu od 9.00 do 17.00 hodin do konce srpna. Po dohodě je možné arboretum navštívit i mimo otevírací dobu. Občanské sdružení Motýlí louka pořádá v Arboretu Bukovina také řadu tematických akcí pro veřejnost věnovaných přírodě Českého ráje.

n201108171017_tz_28_011_msOd letošního května má Malá Skála nové sezonní turistické informační centrum, které kromě turistických informací nabízí příjemné posezení u kávy a v neposlední řadě širokou nabídku certifikovaných řemeslných i potravinářských produktů. Zakoupit tu lze mléčné výrobky z Huntířova, mošty z Lažan, svijanské i rohozecké pivo, točenou rohozeckou limonádu, dřevěné šperky, skleněné foukané figurky, bylinné produkty a řadu dalších místních výrobků z Českého ráje a Jizerských hor. Informační centrum pod názvem Infoshop Vejměnek sídlí v roubeném stavení (bývalém vejminku) naproti Boučkově statku v centru obce. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 9.00 do 13.00 a od 15.00 do 19.30 hodin. Otevřeno bude do konce září a v případě příznivého počasí i o víkendech v říjnu.

 

Nová prodejní místa doplnila již stávající prodejny regionálních potravin, které provozuje Prodejní družstvo regionálních výrobků Českého ráje v Turnově v ulici na Trávnici (otevírací doba:  pondělí – pátek 8.00 – 11.30 a 12.30 – 17.00 hodin) a v Liberci v ulici v Úvoze (otevírací doba: pondělí – pátek 8.00 – 17.00). Nově je možné se o sortimentu prodejen informovat na internetových stránkách www.potravinyceskyraj.cz, které nabízejí také možnost on-line objednávky zboží v liberecké prodejně.

 

Řadu certifikovaných regionálních potravin lze zakoupit v síti prodejen Pekárny Mikula v Turnově a Rovensku pod Troskami a řemeslné výrobky také v dalších turistických informačních centrech Českého ráje.

Certifikát Regionální produkt Český ráj udílí Sdružení Český ráj od roku 2007 po splnění poměrně přísných kritérií, jejichž součástí je i souhlas ostatních certifikovaných výrobců. V současné době má tento prestižní certifikát propůjčeno 37 výrobců, jeho držení musí vždy v daných intervalech obhájit. Podrobné informace o projektu Regionální produkt Český ráj a o držitelích stejnojmenné značky jsou k dispozici na internetových stránkách www.regionalniprodukt.cz

 

(Zdroj: TZ Sdružení Český ráj)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.