Kraj rozdal na nové kotle více než 139 milionů korun

0

Rada Libereckého kraje schválila celkem 1 193 žádostí o kotlíkové dotace za více než 139 milionů korun. Jde o první žádosti, které krajský dotační portál přijal ode dne vyhlášení výzvy na konci letošního září a které prošly formálním hodnocením.
Ve třetí vlně kotlíkových dotací bylo k poslednímu listopadovému dni letošního roku zaevidováno celkem 1 468 projektových žádostí o dotaci. Rada kraje schválila prvních 1 315 žádostí, které prošly hodnotícím procesem. „Nejdříve jsme posuzovali, zda žádost splňuje věcná kritéria a zda je v souladu s vyhlášeným programem. Pokud tyto podmínky splnila, nic nám už nebránilo v tom ji na radě kraje schválit k podpoře,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.
S žádostí o finanční příspěvek na výměnu starého kotle za nový zdroj vytápění uspělo celkem 1 193 žadatelů, 100 žádostí bylo pro nesplnění věcných kritérií vyřazeno a zbylých 20 žadatelů stáhlo svoji žádost o dotaci na vlastní přání ještě před zahájením procesu hodnocení.
Z celkového počtu přijatých žádostí vyplývá, že zájem o tepelná čerpadla stále trvá a oproti předchozí vlně kotlíkových dotací se ještě zvýšil. Zhruba 59 % lidí požádalo o peníze na tepelné čerpadlo, na jehož pořízení a instalaci mohou získat až 120 tisíc korun. Na druhém místě zájmu si stojí plynové kondenzační kotle s maximální finanční podporou 95 tisíc korun, které si chce pořídit 18 % žadatelů. Těsně za nimi s 15 % zájemců jsou automatické kotle na biomasu, na které lze získat až 120 tisíc korun. Nejnižší počet žadatelů (8 %) plánuje vyměnit starý kotel za ruční kotel na biomasu s maximální finanční podporou 100 tisíc korun.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.