Kraj opět podpoří karavanová stání, obce se mohou hlásit do konce června

0

Na rostoucí popularitu cestování s obytnými vozy či přívěsy, kterou přinesla covidová pandemie, zareagoval rychle a pružně Liberecký kraj a již v roce 2021 vypsal dotační program pro obce na výstavbu karavanových stání.
V podpoře pokračuje i letos. V rámci dotačního programu 7.10 je k dispozici celkem 2,5 milionu korun. Peníze mohou žadatelé využít na pořízení servisní technologie pro stání obytných automobilů a přívěsů – například elektrickou a vodovodní přípojku, výlevku odpadů a zajištění pitné vody, a včetně souvisejících terénních úprav.
O dotaci se mohou ucházet města a obce, které leží ve správních obvodech obcí s rozšířenou působností, jimiž jsou Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou, Železný Brod a Jilemnice. Lhůta pro podávání žádostí je do 30. června tohoto roku. Všechny potřebné informace a podmínky jsou k dispozici na odkazu https://dotace.kraj-lbc.cz/cestovni-ruch.
V této podobě je program vyhlášen naposledy. Díky tomu, že byl vypsán již potřetí, vznikla v Libereckém kraji síť plnohodnotných a kvalitně vybavení pro stání karavanů a obytných vozů. Dotační titul se bude v další výzvě věnovat nedostatku nabíjecích stanic pro elektrokola a zároveň budování doplňkového vybavení, jakým jsou například krytá stání na kola. V dotačním programu již nebude podpora detailně upřesněna a každý žadatel vybuduje doprovodnou infrastrukturu podle potřeb ve svém území.
„Projekty, které uspějí v letos vyhlášeném programu, by měly doplnit a v součtu již realizovanými optimálně pokrýt mapu kraje karavanovými stáními. Další program již bude vyhlášen na jiné téma, a sice na cykloinfrastrukturu,“ potvrdila Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Nadšenci karavaningu se můžou těšit na karavanová stání v Lomnici nad Popelkou, Novém Městě pod Smrkem, Smržovce, Prysku a ve Svijanech. Z druhé výzvy v roce 2022 se budují ještě karavanová stání v Bedřichově a Poniklé.
(TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.