JÁNSKÝ JARMARK POPRVÉ V NOVÉ PODOBĚ

0

Tradiční jarní Jánský jarmark patří neodmyslitelně k turnovské Waldorfské mateřské škole v Hruborohozecké ulici. Konal se i letos – ve čtvrtek 11. června – ale vše bylo trochu jinak. I tentokrát byly v areálu mateřské školy rozmístěny stánky většinou se zbožím, které vyrobili přímo žáci, nebo se zbožím, které má nějaký vztah k waldorfské pedagogice, tedy především k živé přírodě a jejímu ročnímu rytmu. Letos poprvé se ale jarmark konal v nově postaveném areálu. Mateřská škola tady pomalu zakončuje první školní rok.

„Ještě stále se tak trochu zabydlujeme, doděláváme především věci na zahradě, ale to je přirozené. V zimě tady bylo teplo, okna jdou otevírat, můžeme i zakašlat bez strachu, že budova spadne,“ glosuje  s úsměvem technický stav bývalého objektu, na jehož místě vyrostl vloni nový areál, ředitelka mateřské školy Hana Lamačová.

201506170829_oso_44_015_wald

Podle ní bylo asi jedinou zásadní změnou úprava dopoledního režimu, protože v novém objektu již nezbyly peníze na výstavbu samostatných ložnic. Děti tak po obědě spí tam, kde si hrají, což ale je praxe i ve více školkách. „Byl to nutný finanční kompromis, věděli jsme to dopředu. Jinak se nám ve školce žije a pracuje velmi dobře. Spokojeni jsou rodiče i děti. I bych uměla být kritická, kdyby něco nefungovalo, ale tady opravdu není důvod,“ uzavřela ředitelka.

201506170829_oso_45_015_wald

Waldorfská mateřská škola v Daliměřicích má kapacitu 50 dětí, která je bezezbytku naplněna. V září, v novém školním roce, do školky přijde pouze šest nových žáků, zájemci z řad rodičů tedy budou muset počkat do dalšího školního roku, kdy by do prvních tříd měla odejít dvacítka dětí. Školka má osm zaměstnanců, z toho čtyři jsou učitelky (včetně ředitelky MŠ).

201506170829_oso_46_015_wald

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.