Kraj chce vybudovat ve spolupráci s městem novou výjezdovou základnu záchranářů v Semilech

0

Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK) by měla vyrůst v Družstevní ulici v Semilech (souběžná ulice pod nádražím ČD). Se současnými prostory základny při semilské nemocnici totiž nepočítá nový projekt Centra rehabilitační péče a tamní záchranáři musí do dvou let objekt opustit kvůli stavebním pracím. Liberecký kraj tak hledá ve spolupráci s městem prostory nové. Na základě navrženého memoranda, které se Semily podepíše, převezme kraj v Družstevní ulici vybrané pozemky, aby mohla výstavba základny začít.
„Jsem rád, že město Semily přistupuje k záležitosti aktivně a je ochotné nám pozemky bezúplatně převést. Díky tomu pak můžeme celý projekt výstavby základny pro záchranáře v Semilech urychlit,“ uvedl hejtman Martin Půta.
„Několikaletým záměrem MMN, a.s. je postupná transformace nemocnice v Semilech na poskytování zdravotních služeb zejména v oblasti časné a následné rehabilitace zaměřené na pacienty s neurologickými deficity. Jejím cílem je proto vybudovat Centrum rehabilitační péče nemocnice Semily. V tomto projektu není počítáno s prostorem pro výjezdovou základnu ZZS LK a záchranáři se budou muset do dvou let přesunout na jiné místo. My jim v tom samozřejmě pomůžeme, aby nebyla ohrožena zdravotní péče v regionu. Vytipovali jsme proto pozemky v Družstevní ulici v Semilech a zavážeme se je převzít, abychom tam novou základnu pro zdravotníky postavili,“ uvedl Vladimír Richter, člen rady kraje pro resort zdravotnictví.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.