VOLEJBALISTÉ ZDOLALI VEDOUCÍ BESKYDY I VENKU A VE ČTVRTFINÁLE JE ČEKAJÍ DOBŘICHOVICE

0

* Tesla Brno – TJ Zikuda Turnov 3:2 (-11,16,16,-14,10). Sestava: Fučík, Šén, Kovář, Vencovský, Ducháč, Starý, libero Kunc. Střídali: Bäumelt, Čermák, Bukovjan. V předposledním utkání základní části prvoligové soutěže zavítali turnovští volejbalisté v pátek 20. ledna na palubovku Tesly Brno, která po výborném začátku soutěže, kdy se pohybovala v horních patrech tabulky, postupně klesala pořadím, ale stále živila naději na postup do play-off. Oba týmy nastoupily v takřka kompletních sestavách, kdy domácí představili staronovou posilu Šáška, který dříve působil v Brně a Chocni, turnovským chyběl pouze Folprecht.

Turnovští vstoupili do utkání po dlouhé cestě aktivně a od úvodu diktovali tempo hry ve velmi slušně zaplněné hale Tesly. Domácí se nemohli srovnat se strojovou hrou turnovských, hodně chybovali a tak byl výsledkem jednoznačně získaný první set pro hosty.
Od druhé sady však domácí výrazně přidali, začali tlačit především na podání a obraz hry se začal měnit. Turnovští měli problém s příjmem, a to se podepsalo i na následném útoku. U domácích výborně podával i útočil Perry, který již nastupuje za extraligové Brno a na straně hostů se mu nedokázal v této pasáži hry nikdo vyrovnat. Na ukazateli skóre tak náhle svítil stav 2:1, a pokud hosté nechtěli odjet s prázdnou, museli se výrazně zlepšit.
Do 4. sady přišel na hřiště Čermák s Bäumeltem a turnovským se začalo vést o mnoho lépe. Najednou se opět začalo dařit na příjmu i na útoku, začala fungovat obrana a domácí nestíhali. Výsledkem byl jednoznačně získaný čtvrtý set pro hosty a oba týmy čekal set pátý.
Místo toho, aby tento zvrat hosty nakopl, přišel drobný útlum a i díky výbornému podání domácího blokaře Maláška byl hned v úvodu stav 6:2 a 9:3. Hosté se ještě snažili o zvrat, ale několik nepřesností jim tyto plány zhatilo, a tak si připsali teprve čtvrtou porážku v soutěži.

* Black Volley Beskydy  – TJ Zikuda Turnov 2:3 (-23,19,-24,16,-13). Sestava: Fučík, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý, libero Kunc. Střídali: Šén, Kovář, Bukovjan.
Do sobotního posledního utkání základní části proti vedoucímu týmu tabulky z Beskyd nastoupili hosté s odhodláním obrat lídra o body a připravit mu první domácí porážku v sezóně. Po ranním přesunu do Frýdku Místku začali Turnovští ospale a do vedení šli domácí. Hosté však dokázali hru vyrovnat a postupem času si vypracovali drobný náskok, který udrželi až do konce a set získali.
Domácí však přidali a postupem času získali několikabodový náskok (17:12). A i když hosté korigovali na 19:16, náskok si již pohlídali a stav byl 1:1. Třetí set byl kopií první sady, domácí dobře začali, ale postupem času ztráceli ztrácet dech a hosté proměnili druhý setbol a vedli 1:2. Čtvrtý set byl pro změnu obrazem druhého dějství, kdy si domácí vytvořili ve střední části výraznější náskok a ten si již pohlídali. V úvodu 5. setu se dostali do vedení domácí (6:3, 10:7) a vypadalo to, jako by hostům docházeli síly. Ti se však nevzdali a díky velké bojovnosti dokázali ztrátu vyrovnat a set získali povedeným blokem v poměru 13:15.

VYŘAZOVACÍ BOJE
V 1. kole play-off (čtvrtfinále) čeká turnovské hráče souboj s velice zkušeným týmem Sokola Dobřichovice. Série začne na turnovské palubovce v pátek 3. února (19.30) a v sobotu 4. února (již od 13.00). Následně bude pokračovat na půdě soupeře 10. února (3. utkání) a v případě nerozhodnutého stavu 11. února (4. utkání).