Koupaliště v Maškově zahradě ukončilo sezonu

0

V neděli 6. září ukončilo venkovní koupaliště v areálu Maškovy zahrady v pořadí již pátou sezonu. Poznamenal ji nejen covid, ale také chladnější červencové počasí. Celkem koupaliště navštívilo 38 842 lidí. „Ze začátku sezony jsme nevěděli, zda lidé mají strach z covidu, nebo nechodí kvůli počasí. Srpen nám ukázal, že se lidé nebojí, že to bylo jenom počasí. V červnu a červenci bylo takové klasické středoevropské počasí – hodně srážek, teploty pod 25 °C. Srpen byl naopak velmi teplý,“ shrnul manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka.

Koupaliště v Maškově zahradě bylo otevřeno od 20. června do prvního týdne v září. Nyní zde budou probíhat drobné i větší posezonní opravy, mj. je naplánována generální oprava skluzavky „Kamikaze“. Od 7. září začne fungovat plavecký bazén na Výšince, který nabízí řadu kurzů, výuku pro základní i mateřské školy, aqua aerobik a v neposlední řadě plavání pro veřejnost (viz http://maskova-zahrada.cz/home/bazen-vysinka/).

V roce 2016 koupaliště v Maškovce navštívilo 56 tisíc lidí, o rok později jich bylo 47 tisíc, v roce 2018 sem přišlo za koupáním 68 tisíc lidí a v roce 2019 jich bylo 45 tisíc.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.