Jizera: hrozba povodně

0

Pondělí 21. ledna, 21.40 hodin. V Železném Brodě stále zvýšená hladina na úrovni 254 centimetrů. Ochladilo se, na horách jsou hlášeny sněhové přeháňky. V noci bude řeka v Turnově nejspíš kulminovat s tím, že ráno by měla voda opadnout. Řeka si nejspíš opravdu opět poradí.
Pondělí 21. ledna, 13:30 hodin. Hladina řeky stále stoupá, v Železném Brodě je aktuální stav 263 centimetrů a možná odpoledne bude vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Na Turnovsku je zatím stav setrvalý – viz snímek pořízený ve 12:30 hodin
na jezu v Přepeřích.
Pondělí 21. ledna, 8:30 hodin. V noci byl v Jablonci nad Jizerou vyhlášen první stupeň povodňové aktivity, řeka stoupá také v Železném Brodě i Turnově. Vzestup by mohl dosáhnout až druhého stupně povodňové aktivity.
Neděle 20. ledna, 20:00 hodin. Srážek nakonec během dne spadlo na horách méně než se očekávalo, takže se nedá očekávat v horní části toku Jizery větší vzestup. V Železném Brodě stále platí první povodňový stupeň, zdá se ale, že Jizera tento nápor vody opět zvládne.
Neděle 20. ledna, 13:00 hodin. V Železném Brodě je vyhlášen první stupeň povodňové aktivity, Jizera dále mírně stoupá, předpoklad podle turnovské povodňové komise je, že by mělo být dosaženo maximálně druhého stupně povodňové aktivity. V Turnově přestalo pršet, nyní záleží, kolik vody se do koryta řeky dostane táním sněhu ve vyšších polohách.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.