Hladovkou proti vládě

0

Již na minulém setkání občanů na turnovském náměstí proti vznikající vládě s podporou komunistů oznámil aktivista Karel Šírek, že v případě vzniku takovéto vlády zahájí řetězovou hladovku. Šírek dnes médiím v tomto smyslu poskytl tiskové prohlášení:

My, níže uvedení, protestujeme tímto proti prezidentem republiky Milošem Zemanem jmenované nové vládě, v jejímž čele stojí předlistopadový člen KSČ a někdejší agent StB Andrej Babiš. Poprvé od listopadu 1989 vzniká vláda za přímé podpory komunistické strany, a to je pro nás absolutně nepřípustné.
27. červen je Dnem památky obětí komunistického režimu. Vnímáme akt jmenování vlády v den, kdy byli po zinscenovaném politickém procesu popraveni oběšením před 68 lety Milada Horáková, Jan Buchal, Oldřich Pecl a Záviš Kalandra jako zrůdnou symboliku. Je to neúcta, hrubá urážka a poplivání památky všech obětí zločinného komunistického režimu, které nás vede k rozhodnutí dnes, 27. června 2018, zahájit protestní řetězovou hladovku. Hladovka bude ukončena jmenováním nové vlády bez podpory komunistické strany.

Karel Šírek – Turnov
Petra Holanová – Turnov
Josef Uchytil – Malá Skála
Daniel Havlík – Turnov
Martin Holan – Turnov
Lada Capoušková – Turnov
Monika Kristiánová – Turnov
Bohuslav Štafl – Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.