DOBOJOVÁNO JEST – VÍTĚZŮM SLÁVA, PORAŽENÝM ČEST

0

LEDNÍ HOKEJ / Ač spousta turnovských fandů řešila dopravu na rozhodující nedělní finálové utkání, nakonec jim podobné starosti odpadly. Jičín se nezalekl ohňů ďábelské turnovské zimní arény a stejně jako ve středu doma s výborným Benešem v zádech si pomalu, ale jistě klestil cestu k titulu letošního šampiona krajské ligy mužů. Proti suverénnímu vítězi základní části neměli Turnovští v pátek 22. března ani s podporou rekordních 505 fans přes veškerou snahu nárok.

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 3:5 (1:2, 0:0, 2:3). Branky 17. Duda, 49. Vondráček, 60. Hloušek, rozhodčí Hrubý – Krejbich a Svobodová, zásahy gólmanů 36:28, vyloučení 7:7, využití 0:2, diváků 505. Sestava: Fikrt – Šuráň, Eichler, Jan Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský – Jágr, Petr Zákoutský, Maděra – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Duda, Bělohorský, Hujer – Jakub Šimůnek.

Nástup domácích do utkání

Kristýna Anežka Poláková, posluchačka pražské konzervatoře, zazpívala na úvod národní hymnu

Slavnostní úvodní vhazování v podání starosty Turnova Tomáše Hockeho

Když jako první šel zahřát trestnou lavici Bělohorský, namazal jičínský bek Brzák ideálně Maděrovi, ale tomu v nadstavbě zvlhnul střelecký prach, takže si tváří v tvář na Beneše nepřišel. Fikrtovi pak vypomohla tyčka. Poté si šel na dvě minuty odpočinout Zbroj a hosté okamžitě trestali Krejčíkem. Když v 17. minutě přidal druhý gól Jičína Průšek, nevypadalo to s domácími dobře. Jenomže Duda ještě v téže minutě propálil všechny před sebou a Turnov byl opět ve hře. Ve druhé třetině se víc bojovalo, než hrálo, a protože oba brankáři čapali jak mucholapky, diváci neviděli ani gól.

To jim však zcela nahradilo poslední dějství, kdy se ve hře vabank strhla hotová přestřelka. Tu načal ve 49. minutě šťastnou brankou jičínský Nový, ale Turnov okamžitě reagoval Vondráčkem, který za Benešova záda usměrnil střelu Jiřího Zákoutského. Trenér Slabý v závěru vsadil vše na jednu kartu a při přesilovce pět na tři poslal na led místo Fikrta ještě Bělohorského. Jenomže důrazný Průšek dovezl puk až do prázdné brány, a na vítězství Jičínských už neměla pražádný vliv branka Hlouška, jemuž v poslední minutě asistoval Eichler.

Cíl sezony – postup do závěrečného play-off hráči HC Turnov 1931 splnili, takže stříbro je určitě hezkou odměnou jak pro mančaft a vedení klubu, tak i pro opět nejlepší FANS v soutěži.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

První branka do sítě domácích…

Přes pět stovek diváků v hledišti…

…branka do sítě domácích

…divácká podpora…

Kapitáni po zápase

Sudí…

Předávání stříbrných medailí

Pohár za 2. místo převzal kapitán Turnova Jan Zákoutský

Vítězům sláva, poraženým čest

Kapitán a vedoucí týmu Jičína s poháry

…a radost Jičínských na závěr

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.