Eliška Martínková si došla pro juniorský světový bronz!

0

Chodkyně Eliška Martínková z AC Turnov pokračuje v rozjeté sezoně! Po zlatu na evropském poháru družstev v Poděbradech a stříbru na mistrovství Evropy juniorů v Tallinu zkompletovala medailovou sbírku, když v Nairobi na mistrovství světa juniorů získala o uplynulém víkendu bronzovou medaili!

I přes zdravotní problémy s ramenem dokázala v průběhu sezony předvádět neskutečné výkony a bojovat o přední příčky i v mezinárodní konkurenci. Svůj vrchol sezony zakončila právě na mistrovství světa v Nairobi, kde ve světové konkurenci došla v taktickém závodě na 10 000 m chůze na skvělém třetím místě v čase 47:46,28 min. Závod, který velmi ovlivnily klimatické podmínky, rozešla Eliška v čelní skupině. Od poloviny závodu se již pohybovala v boji o druhé místo. V posledních dvou kilometrech se na ni dotáhla francouzská chodkyně, poprvé její útok na druhé místo odrazila, podruhé již nedokázala její nástup zachytit a do cíle došla necelé tři vteřiny za ní. Elišce se závod vydařil i po technické stránce, kdy nedostala jediný výstražný terčík od rozhodčích. Na prvním místě dokončila závod Mexičanka Sofia Rodríguezová, stříbrná byla Francouzka Maele Biré-Heslouisová a bronzovou medaili si odvezla odchovankyně turnovské atletiky Eliška Martínková. Můžeme se jen těšit na další skvělé úspěchy, které Eliška společně se svou trenérkou Kateřinou Čermákovou jistě budou sbírat i v dalších sezonách.
Zapomenout nemůžeme ani na skvělého desetibojaře Františka Doubka z AC Jablonec nad Nisou, jenž závodí v barvách AC Turnov v soutěžích družstev a připravuje se také na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově. Ten se v Nairobi stal mistrem světa v novém národním rekordu 8169 bodů. Jeho trenérem je Miroslav Rucký, který též úzce spolupracuje s turnovským oddílem.
Tomáš Krištof, vedoucí trenér AC Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.