Dopravní nehody v kraji si letos vyžádaly už pět obětí. Zabíjí alkohol a rychlost

0

Policisté od ledna do května letošního roku šetřili v Libereckém kraji 1 714 dopravních nehod. Oproti loňsku je jich za prvních pět měsíců evidováno sice o 188 méně, nepříznivé však je, že se zvýšil počet tragických nehod, které skončily úmrtím. Viníkem těchto smrtelných střetů byl alkohol za volantem a rychlost. Kraj společně s Policií ČR, Týmem silniční bezpečnosti a BESIPem pokračují v programech prevence jak mezi dospělými, tak dětmi.
Na silnicích v Libereckém kraji letos přišlo o život pět lidí, 17 osob bylo těžce zraněno. Další dopravní nehody si vyžádaly 336 lehce zraněných. V rámci okresů je na tom nejhůře Liberecko, kde při nehodách zemřeli tři lidé, další dva skončili s vážným poraněním. Dále Semilsko, kde při nehodách zemřeli dva lidé, pět se jich těžce zranilo. Českolipsko eviduje sedm těžce zraněných. V okresu Jablonec si prvních pět měsíců letošního roku vyžádalo tři těžce zraněné.
Požití návykových látek může za 108 nehod, což je ve srovnání s předchozím rokem o 34 případů více. „Alkohol za volantem je letos v našem kraji opravdu závažným problémem. Počet nehod, kdy byl u viníka nehody zaznamenán alkohol nebo drogy, výrazně vzrostl. Více jak polovina těchto nehod byla způsobena řidiči s hladinou vyšší než 1,5 promile, což představuje již středně těžkou opilost. Nejen že takový řidič podstupuje mnohonásobně vyšší riziko nehody, ale při samotné nehodě se hůře chrání a následky bývají těžké až fatální,“ upozorňuje Jan Polák, ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.