Do 30. června jsou přijímány návrhy na udělení ocenění města

0

Vytvořil někdo ve vašem okolí významné umělecké, vědecké či jiné dílo? Znáte nějakou aktivní osobu, která se zasloužila o rozvoj našeho města? Do 30. června ji můžete navrhnout na cenu obce, čestného občana nebo pro medaili starosty.
Na Cenu obce a medaili starosty mohou návrhy předkládat členové zastupitelstva města, představitelé občanských sdružení, spolků, organizací a dalších institucí prostřednictvím svých statutárních zástupců, a to vždy s podrobným odůvodněním. Návrhy na udělení čestného občanství předkládají pouze členové zastupitelstva města.
Písemné návrhy na ocenění s odůvodněním přijímá tisková mluvčí turnovské radnice, e-mail: k.preislerova@mu.turnov.cz, hodnotí je pětičlenná komise složená ze zastupitelů města a schvaluje je zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Medaile starosty je přednesena Radě města Turnova.
Tradice udělování Ceny obce a čestného občanství u příležitosti státního svátku 28. října trvá od roku 2002 a medaile starosty se uděluje od roku 2014.
* Cenu obce je možné udělit za významná umělecká, vědecká a jiná díla mající zejména vztah k obci, a také za významné občanské aktivity a činy, které směřují a napomáhají k dalšímu rozvoji obce a zlepšují její každodenní život. Oceněný obdrží finanční dar.
* Čestné občanství může být uděleno fyzickým osobám, které se významnou měrou zasloužily zejména o rozvoj města.
* Medaile starosty se uděluje za přínosné aktivity v oblasti sociální, kulturní, zdravotní, podnikatelské, za práci s mládeží, sportu či za mimořádný projev lidskosti nebo hrdinský čin. Vyznamenaný obdrží pamětní listinu, která je podepsána starostou města a dále originální pamětní medaili.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.