Den pro dětskou knihu a nadějná mladá spisovatelka

0

Jedenáctiletá Štěpánka Báčová má od mala literární nadání. Již jako malá holčička měla velmi ráda knížky a maminka ji přivedla poprvé do knihovny, když jí byl jeden rok. Od té doby je registrovanou čtenářkou. V případě Štěpánky je jasně vidět, jak důležitý je přístup rodiny ve výchově ke čtenářství. Myšlenky a zásady, které jsou propagovány v rámci projektu S knížkou do života, se v případě Štěpánky určitě neminuly účinkem. Její první literární pokusy a slohy ve škole byly vždy velmi úspěšné. Ale až v tomto roce poslala svou pohádku do soutěže Bambini litera, kterou vyhlašuje Skanska Reality, a. s.
Tato soutěž o nejlepší pohádkové příběhy malých spisovatelů do 12 let byla vyhlášena počtvrté. Mezi dvacet nejlepších spisovatelů se dostala také Štěpánka Báčová se svým pohádkovým příběhem „Jak ovce dostaly vlnu“. Porotci v čele se spisovatelkou Martinou Drijverovou se nestačili divit, jak děti dokáží popustit uzdu fantazii a promítnout ji do pohádkových příběhů. Ze čtyř set prací bylo vybráno opravdu jen dvacet těch nejnápaditějších a něčím výjimečných. U Štěpánky ocenila porota jazyk, dějovou linku i netradiční pohled.
Knihu vydalo nakladatelství Albatros Média. Štěpánce Báčové blahopřejeme a věříme, že bude psát a tvořit dále. Jako mladá autorka se zúčastnila nejen slavnostního vyhlášení v Praze, ale také zažila svou první autogramiádu při akci Den pro dětskou knihu v turnovské knihovně. Autorské čtení se stalo součástí programu a knihu s její pohádkou získali jako cenu nejlepší „prázdninoví“ čtenáři roku 2019.
Eva Kordová, Knihovna A. Marka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.