Den otevřených dveří stanic HZS Libereckého kraje a Den požární bezpečnosti

0

Profesionální hasiči zvou v pátek 13. září na Den otevřených dveří stanic HZS Libereckého kraje, který pořádá Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.
V jednotlivých požárních stanicích v kraji budou v pátek 13. září ve vyhrazených hodinách připraveny komentované prohlídky s ukázkou vybavení, které hasiči používají na různé typy zásahů. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na požární cisterny, velitelský automobil, žebřík, automobilovou plošinu a další speciální techniku. Budou předvedeny ochranné obleky a ochranné pomůcky. Prohlédnout si bude možné taky prostory Krajského operačního a informačního střediska a TCTV 112.
Letošní 13. září je také Dnem požární bezpečnosti, který vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků za účelem propagace požární ochrany a preventivního působení na veřejnost. Hlavním tématem bude letos akce 3 metry k životu – průjezdnost komunikací. Hasiči budou tento den po celém kraji upozorňovat na nedostatečný prostor, převážně kolem zaparkovaných aut v obydlených oblastech měst a obcí v Libereckém kraji, který znemožňuje hasičům průjezdy požární technikou k zásahům.

Den otevřených dveří ve stanici Turnov, Trávnice 863
Pátek 13. září bude otevřeno od 8.00 do 14.00 hodin pro pozvané ZŠ a MŠ, od 15.00 do 16.00 hodin bude stanice otevřena pro veřejnost

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.