Bezpečný Turnov pro seniory

0
V rámci prevence kriminality proběhly v říjnu dvě přednáškové akce pro seniory a osoby se zdravotním handicapem s názvem „NAUČTE SE BRÁNIT – chraňte své zdraví i majetek“, které připravil odbor sociálních věcí ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Turnov. Přednášejícími byli str. Vladimír Hladík z MP Turnov, por. Petr Kmínek a npor. Mgr. Milan Drahoňovský z PČR Turnov.
Akce navazuje na přednášky pro seniory „Jak se nestat obětí podvodu“, které proběhly v květnu t. r. v domovech důchodců. V našem zájmu bylo varovat a především vyškolit i ostatní osoby, které bydlí mimo domovy důchodců. Aby byla zajištěna dosažitelnost pro co největší počet občanů, konala se setkání ve dvou různých částech Turnova – v „hasičárně“ v Daliměřicích a v Hotelu Karel IV. v Žižkově ulici. Celková účast byla zhruba 70 osob.
Účastníci přednášek byli na konkrétních případech seznámeni s příklady nebezpečných situací, jako jsou podvodné jednání neseriózních společností, krádeže v domácnostech, kapesní krádeže ad. Senioři se mj. dozvěděli, jak se mohou v uvedených situacích bránit a chránit, případně jim úplně předcházet. Nejúčinnější prevencí je především aktivní ochrana a spolupráce s policií.
(Zdroj: Kateřina Doubravová, koordinátorka projektu Turnov – Zdravé město, k.doubravova@mu.turnov.cz )
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.