Bezpečnostní opatření v kraji

0

Tragická událost v Berlíně přinesla i zvýšená bezpečnostní opatření v Libereckém kraji. Na tragickou událost, která se stala v pondělí ve večerních hodinách v Berlíně, reaguje i Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, a to na základě rozhodnutí ministra vnitra a nejvyššího vedení PČR.
Rovněž i policie v Libereckém kraji přijala zvýšená bezpečnostní opatření. V rámci nich jsou v ulicích měst kraje na dvě desítky policejních hlídek. Policisté vyzbrojeni dlouhými zbraněmi monitorují situaci zejména v místech s větší koncentrací osob, tedy náměstí, autobusová či vlaková nádraží, obchodní a nákupní centra, apod. V rámci preventivních opatření spolupracují i se strážníky městské policie, kdy společně monitorují předem vytipované lokality a riziková a exponovaná místa.
Policisté z odboru cizinecké policie monitorují pohyb osob a vozidel na bývalých hraničních přechodech. Namátkovou kontrolou prochází jak vlaky mířící ze Žitavy do Hrádku nad Nisou, tak i vozidla osobní přepravy a pěší.
Vedle těchto zvýšených bezpečnostních preventivních opatření se policisté rovněž zaměřují na kriminalitu spojenou s adventním obdobím, tedy zejména na pouliční kriminalitu a delikty majetkového charakteru.
„Vítám tato bezpečnostní opatření, zvýšený dohled policejních hlídek v ulicích a v místech, kde se zdržuje více lidí, považuji to v této době za potřebné. S krajským ředitelem policie plukovníkem Husákem jsme samozřejmě v pravidelném kontaktu,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
„Chtěl bych ubezpečit obyvatele kraje, že naší prioritou je zajištění bezpečnosti, nicméně v tuto chvíli bych rád sdělil, že veškerá opatření jsou preventivního charakteru a podle zatím všech dostupných informací, které máme k dispozici, nehrozí naší republice bezprostřední ohrožení,“ sdělil ředitel krajské policie v Liberci plukovník Vladislav Husák. A samozřejmě jsme připraveni reagovat na jakoukoliv změnu situace,“ uzavřel Husák.
(TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.