Anonym nahlásil bombu v Kamaxu

0

(Aktualizováno) Dnes před osmou hodinou ranní nahlásil anonym uložení nástražného výbušného systému v závodě turnovského Kamaxu na Vesecku. Bezprostředně poté bylo evakuováno asi sedm desítek zaměstnanců a policisté s hasiči začali objekt prohledávat. Na místě je i speciálně vycvičený pes na výbušniny.
Pro provoz je uzavřena komunikace do Jenišovic kolem pivovaru. Firma pro zaměstnance na místě operativně zajistila občerstvení, podle policejní tiskové mluvčí Vladimíry Šrýtrové není jasné, jak dlouho bude prohledání poměrně členitého objektu trvat.
Neznámému pachateli za šíření poplašné zprávy hrozí trest odnětí svobody v základní sazbě do výše dvou let nepodmíněně.

Aktualizace:
Z tiskové zprávy PČR vyplývají další skutečnosti. Muž volající na tísňovou linku 158 mluvil lámanou angličtinou. Na místě zasahovaly dvě desítky policistů včetně kriminalistického technika a dvou psovodů. Prohlídkou objektu se nepotvrdilo uložení nástražného výbušného systému.
Před polednem byly opět zprůjezdněny uzavřené komunikace a obnoven provoz v průmyslovém areálu. Všichni zaměstnanci se mohli vrátit zpět na svá pracoviště. Na místě byli přítomni i hasiči Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a strážníci městské policie.
Případem se nyní zabývají semilští kriminalisté, kteří budou zjišťovat, kdo má anonymní oznámení na svědomí. Pachateli v případě dopadení může za přečin šíření poplašné zprávy hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.