VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ

0

Ve čtvrtek 29. listopadu proběhlo na Novoměstské radnici v Praze slavnostní vyhlášení 2. ročníku Národní ceny Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR – Pečovatelka roku 2012. Akce se konala pod záštitou řady významných osobností: manželky prezidenta České republiky Livie Klausové, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslavy Němcové, ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové a starostky městské části Praha 2 Jany Černochové.

Zdravotně sociální služby Turnov letos poprvé nominovaly do Národní ceny pečovatelku z Domova důchodců Pohoda Evu Pekařovou. Ta zde pracuje od otevření domova, tedy celých 10 let. Je velice oblíbená u uživatelů i mezi spolupracovníky pro svoji skromnost, vlídnost a ochotu. Práce se jí stala bez nadsázky i posláním. Během slavnostního odpoledne Eva Pekařová získala jako výraz ocenění své záslužné práce cenu za krásné druhé místo.

A proč se Národní cena již druhým rokem vyhlašuje? Pracovníci v sociálních službách, pečovatelky, pečovatelé a sociální pracovníci patří mezi základní pilíře v systému sociálních služeb v ČR. Ocenit tuto záslužnou práci, zvýšit její společenskou prestiž a upozornit na ty nejlepší, to jsou podle prezidenta asociace hlavní důvody a principy Národní ceny.

Rád bych paní Pekařové poděkoval jménem všech zaměstnanců za tento úspěch, kterým přispěla k dobrému jménu Zdravotně sociálních služeb Turnov i samotného města v povědomí mnoha lidí v celé republice.

Bc. Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.