VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ

0

Ve čtvrtek 29. listopadu proběhlo na Novoměstské radnici v Praze slavnostní vyhlášení 2. ročníku Národní ceny Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR – Pečovatelka roku 2012. Akce se konala pod záštitou řady významných osobností: manželky prezidenta České republiky Livie Klausové, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslavy Němcové, ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové a starostky městské části Praha 2 Jany Černochové.

Zdravotně sociální služby Turnov letos poprvé nominovaly do Národní ceny pečovatelku z Domova důchodců Pohoda Evu Pekařovou. Ta zde pracuje od otevření domova, tedy celých 10 let. Je velice oblíbená u uživatelů i mezi spolupracovníky pro svoji skromnost, vlídnost a ochotu. Práce se jí stala bez nadsázky i posláním. Během slavnostního odpoledne Eva Pekařová získala jako výraz ocenění své záslužné práce cenu za krásné druhé místo.

A proč se Národní cena již druhým rokem vyhlašuje? Pracovníci v sociálních službách, pečovatelky, pečovatelé a sociální pracovníci patří mezi základní pilíře v systému sociálních služeb v ČR. Ocenit tuto záslužnou práci, zvýšit její společenskou prestiž a upozornit na ty nejlepší, to jsou podle prezidenta asociace hlavní důvody a principy Národní ceny.

Rád bych paní Pekařové poděkoval jménem všech zaměstnanců za tento úspěch, kterým přispěla k dobrému jménu Zdravotně sociálních služeb Turnov i samotného města v povědomí mnoha lidí v celé republice.

Bc. Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.