KNIHOVNA NA NÁDRAŽÍ: KNÍŽKY, BESEDY I ROCKOVÝ KONCERT!

0

V Turnově II funguje již více než půl roku nová pobočka knihovny, která je umístěna přímo v prostorách vlakového nádraží. Jedná se o republikovou raritu, neboť nikde jinde v České republice nenajdete pobočku knihovny přímo na nádraží.

Za tuto dobu navštívilo pobočku knihovny na pět tisíc osob. Uskutečnili jsme také více než 25 akcí s návštěvností přes 700 osob. V rámci Turnovského léta 2019 pořádáme každou středu od 18.00 hodin kulturní pořady, zejména se jedná o přednášky a lidé překvapivě chodí na tyto akce (v průměru se jedná o 30 návštěvníků na akci).

Prostřední knihovny na nádraží

Poslední středu v červenci jsme zde ale uspořádali rockový koncert, což bylo trošku něco netradičního, abychom ukázali, že prostory knihovny se mohou využít k lecčemu. Na kapelu Adina Atlas a Peprmintová Slunce (na snímcích) přišlo více než 40 zájemců a vypadalo to, že byli velmi spokojeni. Jednalo se o první rockový koncert v těchto prostorách na vlakovém nádraží.

Během srpna proběhnou ještě další čtyři akce. Rád bych především upozornil na tu 21. srpna, kdy budeme v našich prostorách představovat novou regionální publikaci historika Jana Havelky Příběh podještědské obce.

Od září znovu nastartujeme cyklus Spisovatelé na nádraží a také cestovatelské přednášky. Například ve čtvrtek 26. září proběhne přednáška o Lužickém Šestiměstí. Dále připravujeme i akce pro rodiny s dětmi. Ještě si dovolím upozornit, že v říjnu navštíví naši pobočku na nádraží spisovatel s železniční tématikou Zdeněk Šindlauer (24. října od 18.00 hodin) a také sem zavítá populární herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (31. října od 18.00 hodin). Máte se na co těšit! Knihovna je tu pro vás!

Jaroslav Kříž, ředitel, Městská knihovna Antonína Marka Turnov

Adina Atlas a Peprmintová Slunce – Tom Mašek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.