Abychom nezapomněli. Výpověď o totalitě v Evropě

0

V úterý 8. listopadu proběhla na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově prezentace čítanky pro starší středoškoláky kdekoliv v Evropě s názvem „Abychom nezapomněli“. Českou verzi čítanky, která vyšla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, vydala Platforma evropské paměti a svědomí a její zástupkyně Neela Winkelmannová tuto prezentaci vedla. 
Vzpomínkami na své věznění v padesátých letech dokreslila absurdity a hrůzy totalitní vlády paní Hana Dvořáková, předsedkyně pobočky KPV ČR Turnov- Semily. Svůj názor o důležitosti zasazovat se za základní lidská práva, svobody a demokratické hodnoty ve společnosti představil také Ondřej Vetchý, herec, člen Činoherního klubu Praha.
Prezentace se účastnili žáci 2. ročníku Hotelnictví, 2. a 3. ročníku oboru Cestovní ruch a 1. ročníku Strojírenství – celkem 86 žáků. Škola obdržela do školních knihoven 11 výtisků knihy, která přibližuje 30 pozoruhodných životních příběhů lidí postižených totalitou z 16 evropských zemí, ale nabízí i fotografie a faksimile dokumentů. Prezentaci čítanky doprovázelo promítání krátkých dokumentárních filmů o obětech totalit.
Dana Votrubcová, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, votrubcova@ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.