900 akcí v režii Kulturního centra Turnov

0

V loňském roce Kulturní centrum Turnov uspořádalo na devět stovek akcí, což jen potvrzuje výjimečné postavení kultury ve městě velikosti Turnova. V podobně velkých městech není tento počet běžný. Jak vyplývá z výroční zprávy KCT, akce byly uspořádány při nasazení pouhých 15 stálých zaměstnanců a zhruba stovky externích spolupracovníků. Letní kino ve Skálově ulici vloni patřilo k nejnavštěvovanějším z celé republiky. Festival Básníci ticha opět potvrdil svou jedinečnou pozici na české alternativní hudební scéně. Pro sezonu 2017/2018 KCT zavedlo již čtvrtou samostatnou abonentní řadu v podobě přenosů oper a baletů na plátno kina Sféra.
Vloni také padlo rozhodnutí o dostavbě městského divadla, které proběhne v režii renomovaného českého architekta Josefa Pleskota. KCT bylo též iniciátorem myšlenky obnovy Turnovského díla v podobě oživení léta chátrající obchodní pasáže pod radnicí. V neposlední řadě též proběhla úvodní debata o úpravách letního kina. Zde se mj. uprostřed léta koná Filmový víkend, jedna z nejvíce navštívených akcí tohoto druhu v republice.
Jednou z největších akcí roku 2017 v režii KCT, jejíž příprava trvala bezmála půl roku, bylo uspořádání slavnostního vzpomínkového večera na turnovského rodáka prof. Jana Patočku, a to z důvodu kulatého výročí jeho narození i úmrtí. Na jevišti městského divadla se sešlo několik významných osobností veřejného života, aby besedovaly nad životem a dílem tohoto skvělého myslitele, a co víc, ve světové premiéře zde zazněla skladba dalšího turnovského rodáka, skladatele Martina Hyblera, „IN MEMORIAM Jan Patočka, op. 40“, kterou přednesl světově uznávaný orchestr Berg pod taktovkou samotného skladatele.
(Zdroj: zápis z jednání rady města)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.