SPORTMIX: FLORBAL, KICKBOX A VOLEJBAL

0

Ligoví florbalisté Turnova narazili na Traverzu a po opravdu tvrdém boji vydolovali na její palubovce remízu, aby pak padli až v prodloužení. Kickboxerská sekce turnovského sportu hlásí další medailové úspěchy. Mistrovství světa tentokrát pořádala WKA a zazářila na něm celá česká výprava včetně trenéra! Výborně si pod vysokou sítí vedou též druholigoví volejbalisté Malé Skály. Z příbramského dvojutkání vytěžili maximum a v mistrovském žebříčku atakují nejvyšší příčky.

* FLORBAL

Národní liga, muži
Traverza Mukařov – TJ Turnov 9:8 p. (4:3, 3:4, 1:1, 1:0). Branky a asistence 11. a 57. Reczai (Vacek a J. Janoušek), 14. Dědek (Matěcha), 16., 29. a 36. Š. Janoušek (Matěcha), 29. Novotný (Vacek), 32. Novotný (Reczai). Sestava: Horáček (Hladík) – Švitorka, Dědek, Matěcha, J. Janoušek, Š. Janoušek – J. Šmída, Hejduk, Reczai, Hanuš, Novotný – Jiránek, M. Hejduk, Hanuš, Iltis.
V zápase proti tradičnímu soupeři museli Turnovští čelit až brutální efektivitě domácích. V první třetině sice hráli většinu času s balonkem, ale bohužel vyrobili několik fatálních chyb, což je stálo obdržené branky. Také ve druhé části to bylo obdobné a v jednu chvíli hosté prohrávali už o tři branky. Do zápasu se ovšem vrátili a dokázali vyrovnat. Celkově měl Turnov více šancí, ale domácí opravdu tvrdě trestali jeho zaváhání.
Ve třetí třetině už se Turnované chyb vyvarovali, ovšem z celkově opatrnější hry vyplynulo také to, že už se nedostávali do tolika střeleckých příležitostí. Po využité přesilovce, díky níž se dostali tři minuty před koncem poprvé v zápase do vedení, se domácí prosadili při hře v šesti a šlo se do prodloužení, které domácí rozhodli po minutě pěknou individuální akcí a tvrdou ranou pod břevno.

1. FbC Hradec Králové 9 72:33 23
2. FBŠ Slavia FP Plzeň 9 64:50 19
3. ASK Orka Čelákovice 9 52:37 18
4. Panthers Praha 9 54:45 18
5. TJ Sokol Jaroměř 9 54:49 16
6. FAT PIPE Traverza 9 53:57 12
7. TJ TURNOV 9 51:59 11
8. Primátor Náchod 8 43:38 10
9. Prague Tigers 8 40:50 10
10. T.B.C. Králův Dvůr 9 51:59 9
11. SK Florbal Benešov 9 49:76 8
12. Sokol Rudná 9 44:74 5

FBC Šluknovsko Česká Lípa C – TJ Turnov B 6:8 a TJ Turnov B – FBC Lomnice 7:8.
Chlapi podali dobrý výkon a zaslouženě porazili Šluknovsko. Po krátké pauze následně nastoupili proti Lomnici, která má v kádru několik velice šikovných mladíků, kteří ze záhadných důvodů mrhají talentem v regionální lize. Přestože měl míček většinu času na svých holích soupeř, tak béčko statečně vzdorovalo a těsně před koncem dokonce dokázalo vyrovnat. Přesto nakonec se štěstím zvítězila Lomnice.

2. liga, dorostenci
Florbal Ústí B – Florbal T. K. S. B 4:2 a Florbal T. K. S. B – SK Bivoj Litvínov 6:6.
Dorostenecké béčko sehrálo na domácím turnaji dva vyrovnané zápasy, přičemž v prvním podlehlo ústecké rezervě a ve druhém v závěru ztratilo vítězství s Litvínovem, takže vybojovali pouze bod.

1. liga, juniorky
SK Meťák České Budějovice – FBC Liberec 3:11 a Panthers Praha – FBC Liberec 5:8.
Českobudějovický Meťák se v tabulce pohybuje nad týmem FBC Liberec, a tak se nevědělo, co od tohoto soupeře čekat. Již první třetina však ukázala, že zápas nebude tak těžký a hostující hráčky měly celé utkání pod kontrolou.
Druhý den naše florbalistky nastoupily na relativně slabšího soupeře, a i když měly zápas dobře rozehraný a vedly již 7:1, musely se v závěru o výsledek ještě trochu bát. Přesto si i z Prahy odvezly tři mistrovské body, a tak lze tento víkend nejen z pohledu trenérů hodnotit jako velmi úspěšný.
František Záleský, zaleskyfrantišek@seznam.cz

* KICKBOX

Mistrovství světa WKA
Ve dnech 31. října až 3. listopadu proběhlo ve Wellsu Prestatyn MS WKA, kterého se zúčastnili kickoboxeři z 28 států, mj. také z Brazílie, Bali, USA a Mexika. Po pondělním vážení začaly den poté eliminační boje v jednotlivých kategoriích. Nejmladší člen české minivýpravy Tommy Kazda (10 let!) startoval poprvé i v plnokontaktní disciplíně full-contactu a light-contactu ve váhové kategorii do 30 kg. V obou disciplínách se probojoval až do finále. V prvním nastoupil ve full-contactu proti soupeři z Anglie a bojovalo se na tři kola. „Tommy byl přesnější a měl tvrdší údery. Soupeř měl být počítán, ale u dětí to jenom přerušili, a tak vybojoval zaslouženě titul světového mistra! Ve druhém finále prohrál velmi těsně a získal druhou, tentokrát stříbrnou medaili,“ je na svého syna hrdý trenér i otec v jedné osobě Petr Kazda. Aby ne, za poslední rok a půl odboxoval Tommy 30 zápasů a jeho bilance je více než slibná.
Za Čechy bojovala taktéž Markéta Brožová, která tu ve váze do 65 kg odboxovala svůj nejlepší turnaj. „Podala bezchybný výkon, ještě nikdy jsem ji neviděl v takové formě, kterou korunovala ziskem titulu mistra světa v light-contactu. Ve finále jsme si domluvili taktiku, kterou Markéta perfektně dodržela a zaslouženě se tak radovala z triumfu,“ byl spokojen kouč i s úspěchem své další svěřenkyně. Ta v semifinále porazila Skotku a ve finále Němku. K tomu přidala ještě stříbrnou medaili v kick-lightu a na svém kontě má dosud 48 zápasů.
Další českou hvězdou v Kazdově stáji je Markéta Burešová (60 kg). Přestože začala s kick-boxem teprve před deseti měsíci, už stačila vybojovat dvě bronzové medaile. Teď v semifinále kick-lightu předvedla svůj nejlepší zápas, a přestože prohrála na body, bylo to po excelentním výkonu. „Maky je obrovská bojovnice s velkým potenciálem do budoucna, pokud nám ovšem nezdrhne do Mexika,“ prohlásil s humornou nadsázkou Petr Kazda.
A nebyl by to on, kdyby ve váze do 83 kg nenastoupil do full-contactu a ve váze do 85 kg v kick-lightu. „Ve full-contactu, kde jsem ve finále prohrál s výborným Francouzem, jsem bral stříbro a v kick-lightu získal díky jasné výhře další titul mistra světa, když mně ve finálovém druhém kole soupeř odešel fyzicky,“ uzavřela blok dobrých zpráv turnovská kickboxerská legenda. Byl to jeho již 160 zápas v kariéře a čtvrtý titul mistra světa. „Chtěl bych poděkovat Tommymu a holkám, díky nimž mám pořád motivaci pokračovat dál i ve svých sedmačtyřiceti letech. Tomu všemu předcházelo absolvování devíti mezinárodních turnajů a je pro nás všechny moc důležité pro psychiku poměřit síly s kvalitními soupeři, abychom si vyzkoušeli, zda na to máme, nebo ne a jestli to, co se učíme, funguje. Před šampionátem jsme měli trénink i v neděli a s potěšením kvituji, že se holky taky naučily chodit na trénink včas,“ byl po další akci, kdy jeho svěřenci udělali další díru do světa, skvěle naladěn trenér, otec a kickboxer Petr Kazda.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

* VOLEJBAL

2. liga, muži

VK Euro Sitex Příbram B – VK Malá Skála A 0:3 (22, 19, 23) a 2:3 (21, -24, -19, 25, -7). Sestava: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Machač, Kovář a libero Folprecht, střídali Novák, Melich, Hořák a Holubec.
Ve dvojutkání v Příbrami se maloskalští volejbalisté setkali s tamní extraligovou rezervou. První set začal vlažněji, přesto si hostující tým vytvořil náskok, který držel v celém jeho průběhu. Přesto se šlo do koncovky za vyrovnaného stavu, ovšem Maloskalští se vzepjali k precizní hře a urvali ji pro sebe. Druhý set měl stejný průběh, ale hosté v něm nepolevili ani na chvilku, a proto si došli pro pohodlné vítězství. Třetí set byl jako přes kopírák s prvním setem – stav 24:19 a zkušený Melich pronáší všem známou větu: „Tohle už nejde prohrát!“ Zde se ukázala jeho zkušenost, protože měl pravdu, ačkoli se oba týmy tahaly, tak si Skala došla pro vítězství 3:0 a tři body pro hosty. „Myslím, že jsme do Příbrami přijeli v dobrém rozpoložení. Prakticky po celou dobu jsme diktovali tempo hry. Dařilo se nám často nadrazit nebo vybrat soupeřův útok, čehož jsme vzápětí několikrát zužitkovali ve svůj prospěch. Právě tyto body se ukázaly jako klíčové,“ zhodnotil zápas mladý nadějný smečař Hořák.

VK Euro Sitex Příbram B – VK Malá Skála A 2:3 (21, -24, -19, 25, -7). Sestava: Preisler, Holubec, Mařík, Malich, Machač, Kovář a libero Folprecht, střídali Novák, Pastuch, Hořák a Holubec.
Do druhého zápasu Maloskalští nastoupili v pozměněné sestavě a projevilo se to sice bojovností, ale i zvýšeným počtem chyb na jejich straně. Přesto se soupeřem drželi krok až do koncovky, kterou však nezvládli. Druhý set měl podobný průběh, ale po výborném tahu trenéra Preislera s dvojstřídáním Novák – Pastuch zvrátili borci z pod Pantheonu nepříznivý stav a vyrovnali utkání na 1:1. V euforii hrající hosté v čele s bijcem Pastuchem vyhráli také třetí set a dostali se do vedení. Čtvrtý set měl však opačný průběh než ten třetí a domácí si v něm drželi pohodlný náskok, který se hostům nepodařilo smazat. Následoval tie-break, ve kterém se opět ukazuje zkušenost a genialita trenéra Malé Skály Preislera, kdy vystřídal a místo Holubce poslal do hry Chuma. Tento tah se povedl a pátý set je již plně v režii hostujícího celku. Ze středních Čech tak na Malou Skálu přistálo pět bodů z šesti možných.
Michal Novák, mne10@seznam.cz

1. Lokomotiva Č. Lípa 6 5 1 0 0 18:5 544:429 17
2. Volejbal Domažlice 8 3 3 0 2 20:12 718:667 15
3. VK Malá Skála 8 4 1 0 3 17:13 695:658 14
4. Sokol Mn. Hradiště 6 3 0 3 0 550:529 15:10 12
5. VK Sitex Příbram B 8 3 0 2 3 14:15 637:647 11
6. TJ Netolice 1892 8 3 0 2 3 13:17 649:664 11
7. SK Prosek Praha 8 2 1 1 4 12:19 629:696 9
8. VK Karlovarsko B 4 2 0 0 2 8:7 331:341 6
9. Volejbal Sokolov 6 2 0 2 4 7:16 466:534 4
10. Kladno volejbal cz 6 0 1 1 4 7:17 505:559 3

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.