ZÁJEM O MALOSKALSKÝ JARMARK POŘADATELE PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPIL

0

Překvapeni v tom nejlepším slova smyslu byli pořadatelé prvního ročníku MALOSKALSKÉHO JARMARKU, který se uskutečnil v sobotu 11. září uprostřed obce v kempu na ostrově. Příjemného, slunečného počasí konce léta využily k návštěvě obce pod Suchými skalami desítky lidí. Byla tu cítit jistá inspirace turnovskými Staročeskými trhy, nicméně v Malé Skále pořadatelé nabídku posunuli směrem k bio a eko zemědělství. Své produkty na místě prodávali pěstitelé ovoce a zeleniny z okolí, pro děti byly připraveny jízdy na koni a různé soutěže, byla tu malá venkovská ZOO, své umění předváděli hrnčíř, kovář a další regionální výrobci. Jarmark doprovázel nápaditý kulturní program od folkloru po přednášky o zdravém životním stylu.

„Myšlenka uspořádat podobnou akci vznikla před rokem. V Malé Skále nic podobného nikdy nebylo, chtěli jsme upozornit na místní výrobce a pěstitele. Z počátku byl náš nápad brán v obci s rezervou, ale postupně jsme díky nadšení strhli desítky lidí, kteří pomáhali bez nároku na jakýkoli honorář,“ uvedla za pořadatele z občanského sdružení MA.SKA Maloskalsko Ivana Skokanová.

n201009152230_oso_101_010_ms

n201009152230_oso_102_010_ms

n201009152231_oso_103_010_ms

Podle ní byl podzimní termín vybrán záměrně, protože je obdobím sklizně. Září je také měsícem bio potravin, v rámci jarmarku se uskutečnila i soutěž o nejlepší maloskalskou zavařeninu 2010. „Byli jsme zvědaví, jestli se náš nápad chytne a lidé přijdou. Zájem nás příjemně překvapil. Jarmark určitě chceme pořádat minimálně jednou ročně na podzim a bude-li zájem, je dost možné, že se uskuteční i na jaře,“ dodala Ivana Skokanová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.