ZMĚNA JÍZDNÍCH ŘÁDŮ VLAKOVÉ A AUTOBUSOVÉ DOPRAVY

0

V neděli 9. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2013. V Libereckém kraji zůstane rozsah objednávané regionální vlakové dopravy podle tiskové zprávy Generálního ředitelství Českých drah, a. s., stejný jako letos. K nejvýznamnějším novinkám bude patřit zavedení nových přímých spojů Liberec – Železný Brod, Turnov – Tanvald a Železný Brod – Harrachov a také rozšíření dopravy mezi Libercem a Vescem u Liberce. K dílčím změnám dochází také u rychlíků v úseku Turnov – Tanvald. Nový jízdní řád bude platit až do 14. prosince 2013.

Některé novinky konkrétně:
* Ve směru Turnov – Tanvald jede v pracovní dny a v neděli nově rychlík s odjezdem z Turnova v 17.19 hodin.
* Nově pojede o víkendu rychlík s odjezdem z Tanvaldu ve 13.45 hodin.
* V pracovní dny pojedou dva páry osobních vlaků Turnov – Tanvald a zpět. První bude odjíždět z Turnova v 11.19, druhý odjede z Turnova v 19.26 hodin.
* České dráhy nabídnou o víkendu v zimní i letní sezoně přímé spojení ze Železného Brodu do Harrachova s odjezdem v 9.02 hodin.

Informace ke změnám v dálkové dopravě Českých drah jsou k dispozici na stránkách http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-14982/. Traťové jízdní řády jsou k dispozici na stránkách www.cd.cz v sekci Vlakem po ČR – Jízdní řád – Traťové jízdní řády.

KE ZMĚNÁM DOCHÁZÍ TAKÉ V AUTOBUSOVÉ DOPRAVĚ. Zde mnoho změn nebude. Na Turnovsku například od nového jízdního řádu budou zapracovány změny pro dojíždějící do průmyslových zón v okolí Turnova (Ohrazenice a Příšovice). V pracovní dny pojedou tři páry spojů mezi Libercem a Turnovem v časech střídání směn (6., 14. a 22. hod.) přes Ohrazenice, kde na ně budou navazovat spoje v relaci Semily – Turnov – Ohrazenice – Příšovice a zpět.
Nové spoje jsou také přidány na trase Liberec – Turnov – Hradec Králové, některé spoje opuštějí zastávku U Raka náhradou za zastávku v Sobotecké ulici. Podrobně informace najdete ZDE –
http://www.busline.cz/dopravni_informace/40/#121209a. V Každém případě samozřejmě platí, že dřív než se vydáte na cesty, ať už do zaměstnání nebo na výlet, jízdní řád si zkontrolujete.

KNIŽNÍ JÍZDNÍ ŘÁDY
V letošním roce jsou oblastní knižní jízdní řády poprvé vydány centrálně společností KORID LK. Jízdní řády obsahují autobusové i vlakové linky a jsou seskupeny do 3 oblastí Liberecko, Českolipsko a Jablonecko + Semilsko. Cena jednoho výtisku je 20 Kč a k dostání bude nejen v informačních kancelářích dopravců a kontaktních místech Opuscard, v provozovně KORIDu, ale také přímo v příměstských autobusech u řidičů.

(Text s využitím TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.