ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI 2007

0

Již po čtvrté se v sobotu 28. dubna uskuteční oficiální zahájení turistické sezony v Českém ráji – „Český ráj dětem 2007“. Podle Elišky Gruberové z odboru cestovního ruchu MěÚ v Turnově budou letos děti a dospělí putovat za maloskalskými loupežníky. „Na trase dlouhé asi osm kilometrů se budete setkávat nejenom s jednotlivými postavami z českorajských pověstí, ale i se spoustou všetečných otázek. Také uvidíte divadelní představení, které pro vás připravily děti ze základních škol v Turnově,“ přiblížila sobotní akci Gruberová.

Trasa vede od Boučkova statku v centru Malé Skály na kopec Drábovna a potom téměř po rovině na hrad Frýdštejn a poté zpět na Malou Skálu. Na cestě čekají loupežníci, kterým bude zapotřebí zaplatit výkupné, bude tu obr dráb, četný rytíř  i bílá paní a další postavičky z  pověstí.

„Hlavní odpolední program je připraven v areálu Panta Skala, který se nachází přímo pod maloskalským Pantheonem a v létě se tu konají tábory pro děti. Zde začínáme ve 12 hodin. Připraveno je množství soutěží, budou tu lanové překážky, Pelíškova zahrádka, stůl plný korálků, hledání českých granátků,  pohádková kapela, skákací hrad, šikovné mažoretky a na 14. hodinu se sem přijde podívat sám král Granát s královnou a celou družinou, kteří sezonu oficiálně zahájí“ řekla Eliška Gruberová. Navíc bude celý den mezi Turnovem a Semily jezdit pro účastníky zdarma vlak tažený parní lokomotivou, takže můžete klidně nechat své auto doma nebo na některé ze zastávek a umocnit dětem zážitek ještě romantickou jízdou parním vlakem.

Bližší informace na www.cesky-raj.info a MIS v Turnově (tel. 481 366 255), projekt je spolufinancován Evropskou unií. Pořádá Město Turnov – odbor cestovního ruchu, Sdružení Český ráj a agentura ARA.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.