MIKL MÁ PRAVDU (KOMENTÁŘ)

0

Tedy zastupitel Aleš Mikl ml. (ODS). A pravdu má, když se na posledním zasedání turnovského zastupitelstva (29. března) ohradil proti formulaci jednoho z materiálů radnice. V něm se praví, že město nemá v lokalitě Durychov – Na Kamenci žádné pozemky, a proto se v této rozvojové bytové zóně na polích pod sousoším Třech svatých nebude nijak angažovat. „Město má naopak morální povinnost pomoci majitelům pozemků ve zdejší bytové zóně, protože tím, že zde schválilo určité regulativy a z některých pozemků udělalo parcely a z některých jen obslužné komunikace, řeklo, jak má budoucí bytová zóna vypadat,“ řekl Mikl.

n200703302158_zap_42_07_hrusticeDo budoucna podle Mgr. Mikla  bude muset radnice místo toho, aby od této bytové zóny dala ruce pryč, pomoci s jejím nastartováním. Sice se tu i dnes staví, ale pouze u stávající hlavní komunikace, vznik dalších inženýrských sítí tu město, na rozdíl od bytové zóny na Hruštici, kde pozemky vlastní, neiniciuje. Minimálně ale pozemky, kde jsou „namalovány“ komunikace, bude muset radnice podle zastupitele Mikla jednou vykoupit, protože soukromí majitelé se k tomuto kroku těžko budou moci pro finanční náročnost někdy odhodlat a na dlouhou dobu to rozvoj této bytové zóny zastaví! A přitom lidé by měli o výstavbu na poli u Tří svatých zájem!

O zástavbě celého kopce v okolí hvězdárny se v poslední době mluví opakovaně, když veřejně byla přetřásána hlavně výstavba přímo pod hvězdárnou. Zde je naplánováno asi šest bytových domů. Záměr ale v minulém funkčním období vždy narazil na odpor komise životního prostředí. A dnes? Čeká na tento kout Turnova nějaký rozvoj?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.