V PARKU U LETNÍHO KINA BUDE NA JAŘE RUŠNO, STAROČESKÉ TRHY A NOVÉ HŘIŠTĚ

0

Park u letního kina bude letos na jaře přímo na roztrhání. Vloni sem v rámci Staročeských trhů přišlo přes třináct tisíc lidí, což je historicky největší návštěvnost. Letos budou trhy poznamenány začínající výstavbou expozice horolezectví, která vznikne v Muzeu Českého ráje. Stavba bude zahájena 1. března. Začne se demolicí v prostoru dnešního atria, která by měla být do trhů hotová, bezprostředně nato začnou vznikat základy stavby. „O trzích nebude scéna v atriu, nahradí ji malá scéna u Kamenářského domu s programem pro děti. Počítáme s tím, že trhovci by letos měli být na větším prostoru, než to bývalo, tržnice bude rozšířena k letnímu kinu a do horní části parku,“ přibližuje ředitelka muzea Vladimíra Jakouběová.

n201701161914_zap_14_2017_hristeV parku u letního kina bude na jaře tedy hodně rušno. Na místě horního dětského hřiště, kde je dnes opuštěné pískoviště, vznikne v ideálním případě ještě do Staročeských trhů hřiště nové, navíc v podobě, která v Turnově zatím není k vidění. „Od začátku je to projekt hlavně pro radost. Moc bych si přál, aby se hřiště povedlo, aby se kolem něho lidé scházeli, aby všem dělalo radost. Navíc to beru jako splátku dluhu, který tady roky máme. O úpravě parku se mluví dlouho, je čas přestat mluvit a něco udělat,“ komentuje vznik nového hřiště starosta města Tomáš Hocke. Jak doplnil, úpravy volně navazují na již nedávno provedené propojení parku s ulicí 5. května Františkánskou zahradou a na úpravu části přístupové ulice Na Sboře.

201701161914_zap_15_2017_hriste

Samotné hřiště je navrženo opravdu hodně netradičně. Půjde o realizaci renomovaného pražského architektonického ateliéru AND, který je v různých místech republiky známo zajímavými řešeními veřejného prostoru. Hlavní část hřiště bude tvořit závěsná síť, bude zde věž se skluzavkou a vodní prvek. Poprvé se ve městě objeví také zemní trampolíny. Rozpočtované náklady jsou 9 mil. Kč, výběrovým řízením by se částka mohla o něco snížit. Veškeré náklady budou hrazeny z rozpočtu města.

201701161914_zap_16_2017_hriste

V ideálním případě by mohlo být hřiště hotové již na květnové svátky nebo v termínu červnového Dne dětí, hodně záleží na průběhu výběrového řízení. Velkou část sezony tak budou mít starší děti, pro které jsou hlavně lezecké prvky koncipované, k dispozici. Hřiště je součástí I. etapy úpravy parku. V horní části vzniknou nové cestičky, bude zde instalován nový mobiliář a upravena zeleň.

201701161914_zap_17_2017_hriste

201701161914_zap_18_2017_hriste

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.