ÚPRAVA PARKOVÁNÍ VE SKÁLOVĚ ULICI A NOVÁ AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA V HUSOVĚ ULICI

0

Nedávno jsme v TvA upozornili (ZDE) na alarmující stav v Husově ulici, kde děti z ranních školních autobusů přebíhají na cestě do základní školy ve Skálově ulici vozovku přímo před projíždějícími auty. Přechod pro chodce tu není. Podle místostarosty Jaromíra Pekaře se situací bude na svém listopadovém zasedání zabývat dopravní komise a následně rada města. Pouze o pár metrů přesunout autobusovou zastávku a na silnici namalovat přechod dnes již nelze, to by neprošlo schvalovacím řízením u orgánů státní správy a policie. Podle nových standardů musí mít zastávka  nástupiště, záliv ad. „Rozhodli jsme se, že zastávku přesuneme o několik metrů dál a postavíme dle platných norem. Bude zde i nový přechod pro chodce s osvětlením. To vše někdy v prvních měsících příštího roku po schválení rozpočtu města,“ uvedl Jaromír Pekař.

Jak dodal, škoda, že k úpravě nedošlo již v době, kdy v ulici probíhala rekonstrukce v rámci projektu Čistá Jizera. To ale ještě školní autobusy nejezdily, resp. jezdily Skálovou ulicí. Někteří rodiče požadovali, aby na místě na bezpečný přechod dětí dohlíželi alespoň městští strážníci. „Situaci v Husově ulici monitorujeme, s případným zásahem strážníků je to problematické. Oni by zde v podstatě měli nabádat vystupující z autobusu, aby použili nejbližší přechod pro chodce (nejbližší je u kruhové křižovatky v ul. 5. května – pozn. aut.). Když zde není přechod ani třeba nedošlo k nehodě, těžko tu mohou strážníci jen tak zastavovat dopravu,“ vysvětlil místostarosta Pekař, který je mj. odpovědný za chod městské policie.

Ve Skálově ulici dojde k úpravě placených stání. Po zavedení platby se stalo, co se tak nějak dalo očekávat. Ulice je prázdná, auta parkují na provizorním parkovišti mezi základní školou a bývalým domovem mládeže. Plné odstavených aut jsou ulice Komenského, Jeronýmova a další. „Placená stání zůstanou pouze v první části od muzea po letní kino. Zde je potřeba docílit rychlejší výměny automobilů, protože stání mají sloužit hlavně pro klienty městského úřadu, hlavně odboru dopravy. Zbylá část Skálovy ulice bude bez poplatku,“ vysvětlil místostarosta Pekař. Ke změně by mělo dojít na počátku příštího roku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.