LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Tradičně bývá předposlední měsíc v roce nabitý akcemi. Ne jinak je tomu letos. Burza středních škol, taneční kurzy pro dospělé, Žalman a spol., legenda Jana Kratochvílová, hned dva lampionové průvody, Poetika, Světáci, Bodlák, beseda o Mašínech, vánoční výstava v muzeu a rozsvícení  vánočního stromu na náměstí o první adventní neděli 27. listopadu. To je pouze stručný výčet akcí tohoto měsíce.

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, z. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314. Zajímavosti z listopadové nabídky: Pátek 11. 11. od 16.00 hodin – MARTINSKÁ SVĚTÝLKA, tvůrčí dílna, na který od 17.00 hodin navazuje lampionový průvod po stopách sv. Martina; sobota 12. 11. od 9.00 hodin – KORÁLKOVÁ DÍLNA – určeno pro rodiny s vícerčaty a širokou veřejnost; pátek 25. 11. od 9.00 hodin – ADVENTNÍ VĚNCE – tvořivá dílna.

Program na každý den:

Úterý 1. listopadu
* PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET.
Pražský komorní balet je největší český nezávislý profesionální taneční soubor. Komponovaný večer „3 České kvartety“ představí tři choreografy různých generací tvořící na hudbu význačných českých skladatelů. Premiéra pořadu byla uvedena při příležitosti 50. výročí založení souboru Balet Praha, později Pražský komorní balet. Městské divadlo od 19.00 hodin.

Středa 2. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
v ZŠ v ul. 28. října v 10.00 a v 15.30 hodin. Zahájení ve školním klubu. Nabízíme prohlídku školy, setkání s učiteli budoucích prvních a šestých tříd. Individuální návštěvu školy v jiném termínu si můžete dohodnout předem na tel. 481 311 640.
* NORSKO A ŠVÉDSKO. Překrásná příroda Skandinávie i její kulturní skvosty, přednáška Libora Turka. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin.

Čtvrtek 3. listopadu
n201611021913_vakci_240_2016_burza* 22. BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL
se koná od 8.00 do 16.00 hodin v budově střední školy v Alešově ulici 1723. Na této akci se bude prezentovat téměř 40 středních škol nejen z našeho regionu, ale i ze širokého okolí. Cílem je budoucím středoškolákům představit rozmanitou paletu možností středního vzdělávání. Pro žáky základních škol jsou připraveny také různé soutěže a kvízy. Více informací na telefonním čísle 481 319 114. Akce je pořádána Obchodní akademií, Hotelovou školou a Střední odbornou školou Turnov pod záštitou Libereckého kraje a ve spolupráci s Úřadem práce ČR, Krajskou pobočkou v Liberci, Kontaktním pracovištěm Semily.  Školy na této akci představí zájemcům své vzdělávací programy, typy a formy studia.
* FOTOKLUB SAFÍR NA STŘELNICI. Vernisáž výstavy fotografií turnovského fotoklubu v KC Střelnice od 16.30 hodin.
* CO DĚLAJÍ ELEKTRONICKÁ MÉDIA S DĚTMI? ANEB MEDIÁLNÍ VÝCHOVA V RANÉM VĚKU – ANO! – ALE JAK?
Přenáška waldorfského lektora a mentora Dr. Wolfganga Sassmannshausena. Přednáška bude simultánně tlumočena z německého do českého jazyka. Vstupné na pokrytí cestovních nákladů 100 – 150 Kč, v případě, že by to omezilo možnost vaší návštěvy, tak vstup zdarma. Waldorfská mateřská škola v Turnově, Hruborohozecké ulici, od 17.00 hodin.
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY – ZAČÁTEČNÍCI. Pokračování oblíbených tanečních lekcí pro dospělé pod vedením tanečního mistra P. Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Nový pořad v Kavárně KUS na Střelnici. Pravidelně si zde budete moci prověřit své znalosti a důvtip, a hlavně se pobavit. Začátek v 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* ŽALMAN A SPOL. Koncert folkového písničkáře Pavla Žalmana Lohonky a jeho přátel. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 240 Kč.

Pátek 4. listopadu
* KULTURNÍ KRÁSY ČESKÉHO RÁJE.
Slavnostní zahájení výstavy autora Jirky Lodeho, která je průřezem jeho výtvarným uměním. Společenský sálek knihovny A. Marka, začátek v 16.00 hodin.
* MACKIE MESSER KLEZMER BAND. Restaurace Divizna od 20.00 hodin.

Sobota 5. listopadu
* SVĚTLO
– dvoudenní kurz keramiky vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Kurz pro dospělé i děti vede zkušená lektorka Dana Kupkárová. První sobotu se modeluje, druhá (26. listopadu) je věnována malování a glazování. Cena za oba dny: 800 Kč dospělý, 500 Kč děti do 18 let (v ceně odborná pomoc, materiál a pomůcky, vypálení a glazury).
Závazné rezervace míst na e-mailu: ladicka@email.cz. Je nutné se přihlásit do 1. listopadu. Kapacita pouze 10 osob, tak neváhejte. Kurz probíhá vždy v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici.
n201611011838_vakci_234_2016_akcelistop* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Středisko pro volný čas Žlutá ponorka zve malé i velké na akci, která je letos organizována ve spolupráci s rodinným centrem Bouda. Průvod se sejde opět v městském parku za letním kinem a zakončen bude na stejném místě. Začátek v 17.00 hodin.
* SOUMRAK BAND A REALITA ROCK. Taneční zábava v Kulturním domě v Přáslavicích-Karlovicích od 21.00 hodin.

Neděle 6. listopadu
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY – POKROČILÍ
. Pokračování oblíbených tanečních lekcí pro dospělé pod vedením tanečního mistra P. Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin. Cena kurzovného 1650 Kč, jednotlivá lekce 300 Kč.
 
Pondělí 7. listopadu
* POEZIE V ULICÍCH
. Prezentace vlastní básnické tvorby studentů SUPŠ Turnov a ZŠ Skálova proběhne v městském parku po celý den. V případě nepříznivého počasí se akce koná v prostorách SUPŠ.
* ZDEŇEK IZER A AUTOKOLEKTIV. Zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Městské divadlo od 19.30 hodin.

Úterý 8. listopadu
* NEZKROCENÁ BRAZÍLIE
. Nebezpečné a zároveň pro mnohé nejkrásnější město na světě, to je Rio de Janeiro – tady začíná naše cesta napříč rozlehlou a nezkrocenou zemí. Nádherná příroda pantanalu, úchvatný vodní svět, nejmohutnější vodopády světa, hluboké pralesy, spousty zajímavých zvířat, slaňování do jeskyně znepříjemní zápas s těžkou nemocí. Městské divadlo od 18.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – KAREL HYNEK MÁCHA A JEHO DRUHÝ ŽIVOT. Přednáška na počest básníka Karla Hynka Máchy ke 180. výročí jeho úmrtí a v rámci měsíce poezie. Přednáší Lenka Křížová, hudební doprovod Petr Kostka. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Čtvrtek 10. listopadu
* JAROSLAV JEŽEK
. Komponovaný pořad k 110. výročí narození významného českého hudebního skladatele, dirigenta, dramaturga a klavíristy Jaroslava Ježka. Průvodní slovo Vlastislav Hnízdo, citace textů Eva  Kordová, hudební doprovod Bohuslav Lédl. Penzion pro seniory v Žižkově ulici od 14.00 hodin.
* POETIKA – GALAVEČER. Vystoupení nejlepších recitátorů, vítězů soutěže a dalších hostů. Dále se představí ROMANIKA – nevšední multižánrový akustický hudební projekt, a ALO TRIO BAND – šansony, jazz i blues z autorského pera Vlasty Třešňáka a Jana Volného. Městské divadlo od 18.00 hodin.
* HERNÍ PODVEČER S DESKOVKAMI. Hrací setkání pro příznivce deskových her pro dospělé i mládež. V klubu v přízemí Žluté ponorky od 18.00 hodin.

Pátek 11. listopadu
* PUTOVÁNÍ ZA SV. MARTINEM.
Základní škola Skálova pořádá v budově v Alešově ulici u nádraží vítání sv. Martina, který možná přijede na bílém koni. Těšit se můžete na program s vystoupením Flétniček, lampionový průvod a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční od 17.00 hodin na školní zahradě v rámci Zdravého města a MA21.
* MAGIC METAL NIGHT 2016 + křest CD kapely AnarchiA „Soudný den“. Akce začíná v turnovském klubu Magic v 19.00 hodin. Vystoupí zde kapely, jako jsou turnovská stálice Silent Session a mladoboleslavská Piranha. Turnovskou scénu bude také reprezentovat AnarchiA se svým novým CD (křest kolem 23. hodiny) a kapela Rain z Nového Města pod Smrkem dotáhne celý večer do konce.
* BODLÁK. Písně, které máte rádi, si poslechnete v podání známé turnovské kapely ve složení: Míra Jíra (kytara, foukací harmonika a zpěv), Jirka „Dědek“ Paldus (mandolína, zpěv), Jirka „Houba“ Václavík (banjo, kytara, zpěv), Tomáš Preisler (kontrabas, zpěv). Kavárna KUS od 20.00 hodin.
n201611011838_vakci_235_2016_akcelistop* SVĚTÁCI. V pořadí již 22. divadelní repríza úspěšného představení spolku Jizeran z Rakous. Představení této hry bylo uvedeno na mnoha místech včetně přehlídky ochotnických spolků v Josefově Dole. V turnovském divadle bylo zcela vyprodáno a v Olešnici máte jednu z posledních možností Světáky vidět. Derniéry budou o týden později nakonec dvě, protože ohlášení posledního představení Jizeranem na domovské scéně v Rakousích se setkalo s takovým zájmem, že jedno závěrečné představení nestačí. Sál Hospody v Olešnici. Začátek v 19.00 hodin, vstup 80 Kč, předprodej v Hospodě v Olešnici

Sobota 12. listopadu
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY
se uskuteční od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice.
* KOCOUR V BOTÁCH. Výpravné loutkové představení pro děti na motivy francouzské pohádky Charlese Perraulta o chudém mládenci a jeho veselém společníku, kterému nikdo jinak neřekne než Kocour v botách. Městské divadlo od 10.00 hodin.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO ÚSTAVU TOPTEC. Centrum sídlí v Sobotecké ulici v Turnově, čp. 1660 (areál Dioptry). Otevřeno je od 10.00 do 15.00 hodin, prohlídky každou celou hodinu. Více na www.toptec.eu.
n201611021857_vakci_238_2016_vysker* SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU VYSKEŘSKÉHO RODÁKA. Ve 13.00 hodin začíná na Vyskři státní hymnou vzpomínková akce, která vyvrcholí odhalením pomníku zdejšího rodáka, hudebního skladatele a dirigenta Josefa Nesvadby Hamáčka (1822 Vyskeř – 1876 Darmstadt). Úvodní řeč pronese Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo, který laskavě převzal záštitu nad slavností. Akce se zúčastní také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a další osobnosti veřejného života. K odhalení pomníku dojde ve 13.40 hodin, od 14.00 hodin se koná koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie (Vojtěch Ištvánek, student konzervatoře, hra na housle, sbor Musica Fortuna). Od 15.00 hodin bude možné navštívit v prostorách zasedací místnosti obecního úřadu výstavu o životě a díle Josefa Nesvadby Hamáčka.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HOTEL MEZI DVĚMA SVĚTY. Tajemný hotel mezi bytím a nebytím. Místo, kde jsme si všichni rovni a kde člověk nalézá i ztrácí. Městské divadlo od 19.30 hodin.
n201611021857_vakci_239_2016_uriel* JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ & Illuminati.ca. Koncert legendární zpěvačky žijící střídavě v Česku a v Londýně. Lokomotivní depo Turnov, začátek ve 20.00 hodin. V 19.30 hodin odjíždí speciální motoráček do depa z peronu hlavního nádraží. Večer ukončí koncert kapely Ovčie Kiahne. Vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 200 Kč, předprodej v Trafice U Vildy ve Skálově ulici.

Úterý 15. listopadu
* ORIGAMI PRO KAŽDÉHO.
Tvořivá dílna pro veřejnost. Přijďte se k nám naučit nebo si osvěžit nesmrtelné skládanky z papíru. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky do 14.00 do 17.30 hodin.
* (K)ROK DO 1. TŘÍDY. ZŠ v ul. 28. října zve budoucí prvňáčky a jejich rodiče na setkání, které se uskuteční od 15.30 hodin v prostorách školy. Pro rodiče: informace, setkání s učitelkami budoucích prvních tříd, učební materiály, metody práce, prostor pro dotazy. Pro děti: výtvarná, pohybová, kulinářská a hudební dílnička.
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi na téma naše rodinná pohádková knížka. Vystoupí loutkové divadlo Rolnička Liberec. Městská knihovna A. Marka od 16.00 hodin.
* CEJCH. Vícegenerační western z centrálního Krušnohoří. Láska, pomsta a zášť, proti níž jsou Montekové a Kapuleti nejlepšími přáteli. Městské divadlo od 19.30 hodin.

Středa 16. listopadu
* JAN NOVÁK.
Beseda v kavárně KUS na Střelnici začíná ve 20.00 hodin. Jan Novák je česko-americký spisovatel, scénárista a dramatik. Narodil se v Kolíně, ale v roce 1969 ve svých šestnácti letech s rodiči a sestrami emigroval přes Rakousko do Spojených států. Zde vystudoval na Univesity of Chicago humanitní vědy a v tomto městě také se svou rodinou stále žije. Dnes píše především anglicky, svoje díla do češtiny nepřekládá. Jeho rozsáhlé beletristické zpracování příběhu bratří Mašínů pod názvem Zatím dobrý získalo v roce 2005 cenu Magnesia pro knihu roku.

Pátek 18. listopadu
* FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A DOPROVODNÝ PROGRAM S KNIHOVNOU
. V listopadu míří do kin filmová novinka ze světa Harryho Pottera a kino Sféra si nemůže nechat takovou příležitost ujít. K promítání filmu Fantastická zvířata a kde je najít chystá KCT speciální projekci a doprovodný program ve spolupráci s městskou knihovnou. Kino Sféra od 18.00 hodin.
* ASTRONOMIE s prof. RNDr. PETREM KULHÁNKEM. Beseda. KD Kacanovy od 19.00 hodin.

Sobota 19. listopadu
n201611011839_vakci_236_2016_akcelistop* HALÓ, TADY JE LUCIPER
! Křest nového CD kapely Ovčie Kiahne. KD Kacanovy od 20.00 hodin.

Úterý 22. listopadu
* LUKÁŠ PAVLÁSEK
. „Vystupuji jako stand-up komik po klubech a divadlech v celé republice, hraji v divadle, filmu a televizi, píšu scénáře, texty k písním a postupně začínám vydávat své básně a prózy,“ to o sobě říká host listopadové Pohovky Lukáš Pavlásek. Městské divadlo od 19.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – POEZIE V MÉM ŽIVOTĚ. Ze své lásky k poezii nejen stromů a přírody se vyznávají známá herečka a spisovatelka Zdeňka Žádníková Volencová a spisovatelka Marie Hrušková. Hudební doprovod Petr Kostka. Součástí večera bude také vyhlášení výsledků soutěže Rozkvetlý Turnov a uvedení nové propagační brožury o turnovských stromech, vysazených na počest pohádkových postav. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 23. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZŠ VE SKÁLOVĚ ULICI.
Budova v Alešově ulici u nádraží (1. – 4. ročník) bude pro zájemce otevřena od 16.00 hodin. Budete se moci podrobně seznámit s výukou, např. moderní Hejného metodou výuky matematiky, ale i dalších předmětů, seznámit se s doplňkovými aktivitami, zájmovými kroužky a atmosférou ve školní budově. Podrobné informace na www.zsskalova.cz, www.facebook.com/zsskalova.
* SLUNOVRAT, SATURNÁLIE, CHANUKA A VÁNOCE. Vánoční výstava v Muzeu Českého ráje provede zájemce historií nahlížení na tyto svátky od nejzazšího pravěkého období kultu bohyně Matky, přes římské saturnálie, staroslovanské (předkřesťanské) Vánoce, ryze křesťanské svátky Narození Páně ve středověku, až po Vánoce v lidové kultuře doby našich prababiček. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve výstavním sále muzea od 16.30 hodin. Výstava potrvá do 22. ledna 2017.
* FILMOVÉ PROMÍTÁNÍ O NEVŠEDNÍM TÉMATU. Řízeným rodinným životem je známá daleká Čína, ovšem i na vyspělém severu Evropy se už 40 let praktikuje sociální inženýrství. Jaká jsou pravidla a podmínky založení a fungování rodiny ve Švédsku? Informační centrum pro mládež (suterén knihovny A. Marka) od 17.30 hodin.
* HUMORESKA. Další díl Turnovského hudebního večera zve na pokračování úspěšných Slovanských tanců, na slavné skladby a četbu z Dvořákovy a Sukovy korespondence. Vystoupí Kristina a Martin Kasíkovi a Jan Šťastný. Městské divadlo od 19.30 hodin.

Čtvrtek 24. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZŠ VE SKÁLOVĚ ULICI
– II. stupeň. Škola bude pro zájemce otevřena od 16.00 hodin. Budete se moci podrobně seznámit s výukou, volnočasovými aktivitami, nabídkou volitelných předmětů ad. Podrobné informace na www.zsskalova.cz, www.facebook.com/zsskalova.

Pátek 25. listopadu
* NAPŘÍČ
Na letošním ročníku festivalu Napříč vystoupí tři uskupení: Půljablkoň, Brotherhood of Vibes and Grooves a Luboš Pospíšil & 5P. Městské divadlo od 19.00 hodin.
* MATURITNÍ PLES SZŠ. Kulturní centrum Střelnice od 19.30 hodin.

Sobota 26. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ.
Chovatelská hala u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1. 
* Ve 14.00 hodin začíná v Záborčí u Malé Skály vzpomínková akce na generála Aloise Lišku za účasti historických vojenských jednotek a pod patronací Roty Nardar a ÚO v Malé Skále.
n201611111633_vakci_243_2016_masov* VÁNOCE NA NÁVSI V MAŠOVĚ. Od 14.00 hodin „Vánoční tvoření“ v místní hasičárně  – dílna pro děti a dospělé (s sebou bílou ponožku a 0,5 kg rýže), od 17.00 hodin rozsvícení vánočního stromečku. Zvou dobrovolní hasiči a členové osadního výboru.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* SOUNDFALL Turnovská kapela Soundfall sice vznikla už v roce 2010, ale více začíná být na pódiích vidět teprve v poslední době. Kulturní centrum Střelnice od 19.30 hodin.
* OLDIES PARTY – RETRO DISKO. Mejdan s hity 60. – 90. let minulého století. DJ´s Michal Tůma a Michal Karabin. Sokolovna Přepeře od 20.00 hodin.
* PODZIMNÍ TANEČNÍ ZÁBAVA. Hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin. KD Podháj.

Neděle 27. listopadu
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU 2016
. Desátý ročník propagační akce zaměřené na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutkové pohádky atd. Uvedeny budou i nové knihy. Městská knihovna A. Marka od 9.00 hodin.
* SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS. První adventní koncert k 700. výročí narození Karla IV. Chrám narození Panny Marie od 15.00 hodin.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ od 16.30 hodin na Vyskři u rozsvícení vánočního stromu a od 17.30 hodin u rozsvícení vánočního stromu v Kacanovech. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).
n201611111642_vakci_244_2016_vanstrom* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce na turnovském náměstí Českého ráje začíná v 16.30 hodin.

Středa 30. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole Turnov. Akce se uskuteční v obou budovách školy – v Alešově a Zborovské ulici – od 8.00 do 17.00 hodin. Zájemci získají informace týkající se studia čtyřletých maturitních oborů – strojírenství, cestovní ruch, hotelnictví, obchodní akademie a tříletých učebních oborů nástrojař, zámečník, obráběč kovů, jemný mechanik, kuchař-číšník a prodavač. Zároveň si můžete prohlédnout dílny optiků (Alešova ulice) a navštívit dílny odborného výcviku pro obory strojírenství ve Sklostroji (Přepeře 210). Více informací na tel. čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz.
n201611111633_vakci_242_2016_pb* SICÍLIE A LIPARSKÉ OSTROVY. Nová multimediální přednáška Pavly Bičíkové o nespoutaném ostrově uprostřed Středozemního moře. Kino Sféra od 18.00 hodin.
* 4TET. Toto vokální seskupení již téměř 14 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony.  Kulturní centrum Střelnice od 19.00 hodin.

Čtvrtek 1. prosince
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ
. Kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstup volný.
* PROMĚNA ANEB ŘEHOŘ UŽ TOHO MÁ DOST. Arnošt Goldflam na malé scéně Ypsilonky vytvořil inscenaci, která úspěšně navazuje na tradici kafkovských inscenací v tomto divadle. Hraje Studio Ypsilon Praha. Městské divadlo od 19.30 hodin.

Pondělí 5. prosince
* MIKULÁŠKÁ NADÍLKA V PONORCE
. Rodinné setkání s čertem a Mikulášem pro děti od čtyř do osmi. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Začátek v 16.00 hodin. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz.

UPOZORNĚNÍ
Upozornění pořadatelům akcí. Pokud budete chtít pozvat na své akce veřejnost, doručte pozvánku písemně, telefonicky nebo e-mailem na adresu redakce (
info@turnovskovakci.cz), programová nabídka je průběžně aktualizována. Vydavatel TvA neručí za správnost a vlastní konání akcí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.