TURNOV SE O PRÁZDNINÁCH PROMĚNÍ V JEDNO VELKÉ STAVENIŠTĚ

0

Nejrychlejším dopravním prostředkem se o prázdninách v Turnově patrně stanou jízdí kolo a vlastní nohy. Od rekonstrukce Sobotecké ulice před několika lety město nezažije větší dopravní omezení. O prázdninách bude znemožněn průjezd městem Palackého ulicí, k dispozici bude pouze silniční průtah městem, kde navíc při sjezdu do centra probíhá rekonstrukce křižovatky u Penny Marketu na kruhový objezd. Část ulice Sobotecké u židovského hřbitova bude pro provoz uzavřena až do podzimu.

n200906231356_zap_298_09_tuOd pondělí 29. června počítejte s úplnou uzavírkou Palackého ulice od vjezdu na Trávnice po Krajířovu ulici. Uzavírka potrvá do konce léta, v ulici bude probíhat rekonstrukce kanalizace v rámci projektu Čistá Jizera. Jedinou spojkou obou částí města pro motoristy bude silniční průtah, ve směru od nádraží bude nutné se na kruhovém objezdu u Lidlu otočit a teprve potom směřovat do centra. Že přímo na průtahu je provoz zúžen do dvou pruhů z důvodu opravy mostní konstrukce, to už je v porovnání s tím, co čeká domácí motoristy a prázdninové návštěvníky města, pouze „drobnost“.

Léto bude tedy ve městě poměrně dramatické, na podzim by mělo dojít ke zlepšení průjezdnosti zejména dnešní nepřehledné a nebezpečné křižovatky u židovského hřbitova. Práce zde potrvají až do listopadu. Po dokončení nová kruhová křižovatka umožní samostatným ramenem sjezd do nákupní zóny, pro chodce budou k dispozici dva podchody, jeden stávající Soboteckou ulicí směrem k železniční zastávce, druhý pod křižovatkou přímo k supermarketu. Investorem stavby je Liberecký kraj, turnovská radnice platila zpracování projektové dokumentace. Cena díla je 23,5 milionu korun.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.