SPORTMIX: LEDNÍ HOKEJ, NOHEJBAL, NÁBOR A BESEDA

0

Přestože meteorologové hlásí další tropy, o slovo se pomalu začíná hlásit lední hokej. Co je nového v týmu krajského mistra, jenž bude letos titul obhajovat? V Příšovicích se už zase práší od antuky a tamní sokolové si brousí zuby na příčky nejvyšší. Souboj o ni s Ostašovem teď bude v pátek šlágrem dalšího kola, tak si ho nenechte ujít. Divizní FK Turnov jede na vítězné vlně, ale vedení klubu nezapomíná ani na věci okolo fotbalu samotného. V této oblasti spoléhá hlavně na pracovitost a kreativitu šéftrenéra mládeže Jiřího Šulce.

LEDNÍ HOKEJ
* Krajská liga, muži

Prázdniny a obzvlášť jejich poslední týden byl v mládežnických kategoriích HC Turnov 1931 vyhrazen týdenním soustředěním. Partu tužil v tréninkovém procesu ročník 2015, aby týden plný dřiny uzavřel dvojutkáním s vrstevníky z Liberce a Frýdlantu. Ročník 2014 to měl obdobně, ale sparing-partnerem mu byl celek HC Stadion Vrchlabí. Mladší žáci si základnu pro své pevnější stmelení našli v penzionu Magdalena u rybníka Pařez na Jičínsku. To dorostenci vyrazili se svými trenéry do Srbska, samozřejmě že ne do oné jihoevropské země, ale do toho českorajského. Náročné tréninky byly zaměřeny především na komplexní dovednosti hráčů a týmový duch byl na závěr umocněn speciálním team-buildingem, jehož hlavním bodem bylo zformování cílů v nadcházející mistrovské sezoně.

Ten mají jasně daný ligoví svěřenci trenéra Pavla Hanuše a jeho asistenta Jiřího Zákoutského, kteří už také propotili nejedno triko. „Letní příprava je zhruba ve třetím týdnu. Na suchu kluci makali individuálně dle svých možností. Led jsme jako vždy využívali nejdříve v Liberci, teď máme k dispozici náš v Turnově. Trénuje se dvakrát v týdnu,“ prozradil vedoucí mužstva Libor Šlechta. Jak dál uvedl, kádr zůstává prakticky nezměněn. Končit chce Marek Kysilka, do Jičína odchází Petr Kysela a do Varnsdorfu gólman Dominik Bartoš. Z důvodu vážného zranění je prozatím přerušena kariéra Vojtěcha Divily. Tým by naopak měli „okysličit“ příchody Jana Křepelky vracejícího se z působení ve Francii, Patrika Vaníčka z Mladé Boleslavi, Marka Šostého z Frýdlantu, Jana Rutkovského z Lomnice a Michala Musilka z Jablonce.

Svým příznivcům se HC Turnov 1931 představí poprvé v sobotu 23. září, kdy v rámci prvního kola nového ročníku rozšířené Krajské ligy mužů na ledě Zimního stadionu Ludvíka Koška přivítají v 17.00 hodin nový celek soutěže – Gepardy Jablonec. Ve sváteční čtvrtek 28. září budou Turnovští v derby začínajícím v 19.00 hodin hostit svého největšího rivala z Jičína.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

NOHEJBAL
* Krajská soutěž, muži

Po letní pauze opět ožil antukový kurt za příšovickou sokolovnou, a to dohrávkou 8. kola. Příšovičtí v ní na domácí půdě přivítali družstvo z Hodkovic.

TJ Sokol Příšovice – SK Hodkovice nad Mohelkou 8:0. Sokolové toto pomyslné sousedské derby museli, resp. chtěli vyhrát, aby si udrželi dvoubodový náskok, a tím i první místo v mistrovské tabulce před SK Ostašov. První domácí trojice ustála trochu nervózní začátek a v třísetové bitvě 10:8, 9:10 a 10:7 vyhrála těsným poměrem 2:1. Následná druhá trojka už vyhrála jednoznačně 2:0, aby pak přišly na řadu dva zápasy dvojic. Ty Příšovice ve složení L. Kraus s M. Procházkou a J. Procházka s L. Sisákem zvládly bez ztráty setu dvakrát 2:0. V ten moment byly v nohách domácích hráčů znát klid a rozvaha, takže celé utkání bez problému dotáhli do kýženého vítězného konce 8:0.
Touto výhrou si TJ Sokol Příšovice upevnil první místo v průběžném soutěžním pořadí a vše tak může směřovat k dalšímu, velice důležitému utkání, kdy v Příšovicích domácí celek nastoupí v pátek 8. září v 17.00 hodin právě proti dotírajícímu Ostašovu.
Jan Košek, Jankosek@email.cz

NÁBOR A BESEDA

* „KOPEME za TURNOV“ je již několik měsíců nové motto fotbalového klubu v srdci Českého ráje. A jeho hráči se jej snaží beze zbytku naplňovat. V divizi se daří A-týmu, který je momentálně na pěkném 5. místě tabulky, a jako nováček krajské I. B třídy si s jedinou prohrou ve čtyřech kolech špatně nevede ani rezerva. Do nového ročníku vstoupil úspěšně také dorost. Podíl trenérů na tom asi nemá smysl dlouze rozebírat, v každém případě jich nikdy není dost, takže jejich řady jsou průběžně doplňovány a noví adepti této nelehké práce jsou kdykoliv klubem vítáni. A spolupráce může být výhodná oboustranně, stačí jen správné rozhodnutí…

 

* Trenéři to již dávno vědí, ale někteří sportovci také. Dostat se až na samotný vrchol „toho svého“ sportovního odvětví není jenom otázkou talentu, dobrého trenérského vedení a velké tréninkové dřiny, ale základ je především v životosprávě, která se v minulosti až tak neřešila. Ale naštěstí také v Česku na to máme ty nejpovolanější odborníky, takže proč si nenechat fundovaně poradit. Jak jsme již avizovali, jeden z těch nejznámějších se o své zkušenosti v půlce září podělí i se sportovní veřejností Turnovska. Beseda je určena všem, ale jak upozorňují pořadatelé, počet míst je omezen, tak tuhle ojedinělou možnost zlepšit své zdraví nepropásněte!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.