TURNOV NEUSPĚL: NADACE PROMĚNY PODPOŘÍ OBNOVU PARKU V BROUMOVĚ!

0

Celkem 61 projektů z 56 měst se zúčastnilo grantové výzvy, vyhlášené pražskou Nadací Proměny na úpravu městských parků. Podle manažerky nadace Petry Hrubošové byly vloni osloveny všechny obce s rozšířenou působností v České republice (kromě krajských měst). Města mohla do 14. září 2006 žádat o finanční podporu ve výši 50 až 90 % celkových nákladů v rámci několika dílčích programů: nové parky, obnova zeleně, stezky a kombinace těchto aktivit. Ve finále se rozhodovalo mezi městy Broumov a Turnov.

Správní rada Nadace PROMĚNY v pátek 22. června rozhodla o vítězi mezi dvěma projekty: obnovou parku Alejka v Broumově a proměnou Šetřilovských parků v Turnově. Obě města zpracovala v rámci finálního kola grantové výzvy architektonické studie na řešení dotčených lokalit, a to v úzké spolupráci s nadací. Architektonické studie, které zobrazují základní rámec možné budoucí podoby parků, byly zásadním materiálem, na jehož základě se správní rada nadace rozhodovala. Vítězství v první grantové výzvě Nadace PROMĚNY patří podle oficiální vydané tiskové zprávy s konečnou platností městu Broumov.

Města Broumov i Turnov již získala od Nadace PROMĚNY příspěvek ve výši 50 % nákladů na vypracování architektonických studií, které dále zůstávají v jejich vlastnictví. Vítězné město Broumov pak zahájí spolupráci s nadací PROMĚNY na základě smlouvy o nadačním příspěvku, který by měl tvořit minimálně 50 % celkových nákladů na obnovu parku Alejka.

Radnice v Turnově se bude muset pokusit získat finanční prostředky na realizaci úprav Šetřilovských parků jinde. Škoda…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.