TURNOV MÁ PENÍZE Z MEDVĚDA

0

Slavné porcování medvěda přihrálo opět po čase nějaké peníze přímo do Turnova. Že ono porcování nemá s honem na divokou zvěř nic společného, je dostatečně známé. Každoročně si ve státním rozpočtu nechávají poslanci parlamentu bokem pár stamilionů, aby podpořili aktivity ve svých volebních obvodech. Zde jsou rádi, že peníze na různé smysluplné věci získají a nikomu moc nevadí, že se tak děje hodně nestandardním způsobem.

Turnov má bohužel dlouhodobě špatnou pozici, co do počtu poslanců nejvyššího zákonodárného orgánu. V posledních letech tam působili v podstatě pouze František Pelc za bývalou Unii svobody a Alena Svobodová za KSČM, takže jsme moc peněz z medvěda neviděli.

Nyní má Turnov asi největší zastání v poslanci za ODS Zdeňku Machovi ze Semil. Právě do našeho domácího okresu šlo v rámci Libereckého kraje letos podle MFDnes z medvěda nejvíc. Celých 32 milionů, když celý Liberecký kraj získal dohromady na různé projekty víc než 60 milionů. Peníze jsou určeny většinou na víceúčelové hřiště nebo pro školy.

A právě 15 milionů bude z medvěda putovat do turnovské Základní školy v ulici 28. října. Peníze budou použity na výměnu oken, opravu fasády a na zateplení. Z tohoto pohledu tedy příjemné a záslužné, protože v městském rozpočtu by se v současné době peníze v takové výši jen těžko hledaly a škola opravu potřebuje.

Ale… Představte si, že by si turnovské městské zastupitelstvo vyčlenilo každý rok z rozpočtu nějakých 10 milionů a jednotliví zastupitelé by se dohadovali, komu je dají. Ten, co je u chovatelů, by chtěl rychle opravit nevábnou budovu u železniční zastávky, kde se konají výstavy králíků, lékař by chtěl nějaký nový přístroj do nemocnice, učitel nové tabule do tříd, knihovnice novou knihovnu, Kunetka super audit hospodaření radnice od roku 1992, kdo je proti zhasínání veřejného osvětlení, tak by chtěl rozsvítit, a starostka by chtěla třeba nové auto. Každý by přednesl své návrhy a potom by zastupitelé hlasovali podle toho, co se jim právě v té chvíli zdá lepší nebo jestli mají toho konkrétního zastupitele nebo zastupitelku v oblibě. Přišlo by vám to tak správné?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.