TURNOVSKÉ SÍDLIŠTĚ JANA PATOČKY BUDE NEJMODERNĚJŠÍ VE MĚSTĚ

0

Problémy s dětským hřištěm, které po setmění okupují –náctiletí, více veřejného osvětlení ve stinných místech, zrcadlo na křižovatce ulic Brigádnická – Bezručova pro větší bezpečnost motoristů, neutěšený prostor ve dvoře starších činžáků lemujících Bezručovu ulici. A také zánik samoobsluhy potravin a větší vzdálenost k zastávkám městské autobusové dopravy. Tak by se asi daly shrnout největší stesky obyvatel sídliště Jana Patočky u turnovského nádraží.

Některé z problémů, které zdejší obyvatele tíží, jsou řešitelné. V pondělí 10. května se v sídlišti uskutečnilo setkání vedení radnice s obyvateli, kde mohl každý z asi tří desítek přítomných občanů, kteří na setkání přišli, vznést svoji připomínku a námět k regeneraci tohoto sídliště. To bude první v Turnově, které projde komplexní změnou. Letos na podzim bude dokončena rekonstrukce poslední části chodníků. Hlavní příjezdová trasa, Brigádnická ulice, dostane nový povrch, budou částečně rozšířeny stávající parkovací plochy. Sídliště bude mít nové veřejné osvětlení a upravené zelené plochy.

„Nedávno rada města vypsala výběrové řízení na stavební firmu, která dokončí třetí etapu regenerace sídliště. Pracovat se začne v létě, práce budou dokončeny ještě letos na podzim. Ráda jsem na místě vyslechla připomínky obyvatel sídliště. Některé mají řešení. Například je to problém okolo dětského hřiště v sídlišti, kde bývá občas nepořádek a večer se tady scházejí mladiství. Podobné potíže jsme řešili v sídlišti u nádraží, kde se podařilo zajistit úklid i dohled smlouvou s jedním z obyvatel,“ uvedla starostka Hana Maierová.

 

Město letos na dokončení regenerace sídliště Jana Patočky získalo podporu z podprogramu „Podpora regenerace panelových sídlišť“ ministerstva pro místní rozvoj. Celkové náklady na tuto akci dosahují téměř 7,7 mil. Kč a město by mělo obdržet polovinu z této částky, zbytek je hrazen z rozpočtu města.

 

První etapa prací na regeneraci sídliště proběhla v roce 2007. Druhá byla realizována v roce 2009. V letošním roce byla získána dotace na závěrečnou třetí etapu. Celkové náklady na regeneraci sídliště jsou ve výši téměř 20 milionů korun, v sídlišti žije zhruba 800 lidí. Dalším turnovským sídlištěm, které projde regenerací, je to u nádraží.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.