TURNOV MÁ „NOVOU“ VÝSTAVNÍ ŠKOLNÍ BUDOVU

0

V pondělí 3. listopadu se v turnovské Základní škole v ulici 28. října konala malá slavnost. Oficiálně byly zakončeny rekonstrukční práce. Ty přišly celkově na 24 milionů korun. Škola má vyměněna nová okna a nové zateplení. Barva fasády navíc souzní s původní barevností z počátku 30. let minulého století, kdy byla budova postavena.

„Rekonstrukce školy začala letos v polovině června, musím pochválit libereckou stavební firmu DART, protože splnila vše, jak bylo dohodnuto. Největší díl prací byl odveden o prázdninách, od září se pracovalo již jen na vnější fasádě, takže stavební práce omezily provoz minimálně,“ řekl ředitel školy Jaromír Frič. Do této školy nyní chodí 596 dětí, což je nejvíc ve městě (kapacita je 600 žáků).

 

n200811032357_zap_474_08_skola„Jsem rád, že jsem dílem mohl k rekonstrukci přispět, škola má dnes odpovídající zázemí, doufám, že se i do budoucna bude dařit vždy některý z turnovských projektů ze státního rozpočtu podpořit,“ uvedl poslanec parlamentu Zdeněk Mach (ODS), který státní dotaci ve výši 15 milionů korun prosadil. Zbylých 9 milionů potřebných na rekonstrukci doplatilo město ze svého rozpočtu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.