TUHÁ ZIMA UMOŽŇUJE NÁVRAT TRADIČNÍCH AKTIVIT

0

Teploty až kolem mínus dvaceti stupňů Celsia, které Česko zasáhly ve druhém lednovém týdnu, znamenají vážné problémy na silnicích, posypová sůl již mnohdy nestačí vozovku uklidit od zbytků sněhu, někteří řidiči mají v nízkých teplotách problémy se startováním, někdo se ani do auta přes zamrzlé dveře nedostal… Na druhou stranu kromě komplikací ale mráz a vydatná sněhová nadílka způsobily i návrat některých tradičních aktivit, na něž jsme po minulých teplých zimách málem zapomněli.

n200901070934_zap_04_09_vysinkaBruslí se na rybnících, venkovských hasičských nádržích, je potěšitelné, že mít doma brusle je opět důležité i pro děti a dospělé v turnovském sídlišti Výšinka. Před lety, když ještě nebylo k dispozici kluziště s umělým ledem u nádraží, tady parta tatínků každoročně nastříkala vodu na zdejší hřiště a pravidelným udržováním dovedla ledovou plochu k dokonalosti. Přestože nikdy nenašli podporu ze strany města – a ono ani o nic moc nikdy nešlo, snad jen o poplatky za vodu – bruslívalo se zde vždy celou zimu. Potom jedna generace dětí odrostla, přišly teplé zimy a i z Výšinky začaly děti chodit přes celé město k nádraží.

n200901070934_zap_05_09_vysinkaAž letos. Na Výšince se dohodla parta mladých lidí kolem 20 let a opět tu na hřišti vznikla ledová plocha. Kluziště je velmi pěkně udržované a hojně využívané, meteorologové hlásí, že mrznout bude možná celý leden, takže konečně zase děti na jinak velmi stroze vybaveném sídlišti na Výšince mají nějakou aktivitu přímo doma. Ledová plocha i letos vznikla spontánně bez jakékoli další podpory, na jedné z laviček je umístěna kasička pro dobrovolné příspěvky bruslících na vodu. Snad to stačí…

200901070935_zap_06_09_vysinka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.