STAROSTA U NÁDRAŽÍ: BAZÉNEK, REVITALIZACE SÍDLIŠTĚ A NÁJEZD NA PRŮTAH VE FUČÍKOVĚ ULICI

0

Další osud bazénku v sídlišti u nádraží a hlavně možné nájezdy a sjezdy na průtah městem ve Fučíkově ulici a u autosalonu Ford v Ohrazenicích. A také pokračování regenerace sídliště. To byla hlavní témata prosincového setkání starosty Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli lokality u nádraží. Do jídelny ZŠ v Alešově ulici našla cestu zhruba třicítka lidí. „V setkáních s občany chci pokračovat pravidelně i v příštím roce. Chci diskutovat a poznávat konkrétní problémy ve všech částech města. Ne vše se dá hned napravit, něco třeba nejde vůbec, ale je třeba hledat cesty, aby lidé byli spokojeni. Konkrétně v oblasti kolem nádraží žije asi čtyřicet procent obyvatel města, proto je tady třeba s lidmi mluvit více,“ řekl úvodem starosta Hocke.

Co této části města citelně chybí, je plnohodnotná základní škola, jejíž existence by současně pomohla i dopravě v historickém centru města. To je zatím velmi obtížně řešitelné. Že by tady ale v budoucnu mohla fungovat pobočka ZUŠ či Žluté ponorky, si starosta podle svých slov představit umí. Další etapa regenerace sídliště závisí na množství volných finančních prostředků, kterých nyní město nemá nazbyt. Aktuálně musí v následujícím roce doplatit zhruba 4 miliony za rekonstrukci návsi v Mašově, 6 milionů stojí zákonné navýšení platů úředníků, je zde doplatek za hřiště v Daliměřicích, nesrovnalosti jsou s převody pozemků u Kamaxu na Vesecku a hrozí, že část peněz z prodeje pozemků bude město muset vracet. V případě regenerace sídliště by se mělo pokračovat v ulicích Sportovní, Březové a Květinové. Projekty jsou připraveny…

„Dlouhé roky se řeší, co s bývalým bazénkem v sídlišti u Billy. Co já vím, na radnici existuje několik studií. Nikdy se ale záměr nedotáhl do konce. Rád bych tento dlouholetý problém v tomto funkčním období vyřešil. Nabízí se to nejjednodušší – bazének zavézt. Mně by se líbil nenáročný vodní prvek, který by v létě poskytoval osvěžení. Určitě se tomu budeme věnovat, je to místo, které nedělá městu dobrou reklamu,“ řekl starosta. Ten také upozornil na záměr RWE. „Plynaři“ totiž hodlají rekonstruovat plynovod v ulici Kosmonautů, která nedávno dostala nový povrch a prošla rozsáhlou celkovou opravou včetně chodníků a veřejného osvětlení. Tehdy podle starosty firma neměla o souběžnou investici zájem. „Až tady budou zase výkopy, vzpomeňte si na má slova, že město se nezbláznilo! Je mně celé vzniklé situace velmi líto, protože rekonstrukce ulice se povedla a nové stavební práce se budou lidem těžko vysvětlovat,“ přiblížil starosta, co čeká obyvatele sídliště.

Nejživější byla diskuze kolem možného sjezdu a nájezdu na průtah městem v horní části Fučíkovy ulice. Sjezd a nájezd zde měly být již při budování průtahu na přelomu tisíciletí, jejich stavbu ale zastavil odpor zdejších obyvatel. „Nájezd na průtah směrem do města by znamenal významné odlehčení dopravy v Nádražní ulici a současně posloužil zásobování firmy Grupo Antolin a také vozidlům Krajské správy silnic, které jinak musí projíždět Nádražní a Fučíkovu ulicí. V případě, že se podaří vybudovat i nájezd u Fordu, dovedu si představit, že do Fučíkovy ulice bude platit zákaz vjezdu nákladních aut. Obyvatelé Fučíkovy ulice s tímhle ale musí souhlasit,“ naznačil řešení starosta. Jak vyplynulo z diskuze, část obyvatel z horní části ulice je proti záměru, obyvatelé dolní části by s tím patrně souhlasili. Hocke by chtěl tento problém vyřešit ke spokojenosti všech v nejbližším období.
Občané také poukazovali na nepořádek a hluk z parkoviště kamionů u čerpací stanice firmy Kontakt, které je v poslední době hojně řidiči dálkových přeprav využíváno, ale zázemí tomu moc neodpovídá. Starosta slíbil jednat s majitelem pozemku.

Už v lednu u nádraží proběhne další diskuze s občany. Bude se hovořit o projektu rekonstrukce horní části Nádražní ulice od Hotelu Beneš do Ohrazenic. Součástí tohoto projektu je také rekonstrukce viaduktu a komunikace směrem na Přepeře a Příšovice.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.