PRVNÍ SPOLEČNÉ ČESKO-SASKÉ DÍLNY PŘINESLY DĚTEM ZAJÍMAVÉ POZNATKY Z PŘÍRODNÍCH VĚD

0

Ve dvou dnech na přelomu března a dubna se v Turnově uskutečnila první přírodovědecká dílna v rámci projektu „Společná cesta k přírodním vědám“ (číslo projektu 100127305). Účastnily se jí děti z třetích tříd ZŠ Žižkova a Grundschule Hermsdorf v Německu. Během těchto dvou dnů děti prošly přírodovědeckými dílnami, kde si vyzkoušely ruční broušení drahých kamenů, pod mikroskopy hledaly živočichy žijící v rybníku, otestovaly chemickou reakci coca-coly a bonbónu mentols, zkoušely hustotu kapalin a chemické reakce kapalin s acylpyrinem, vyzkoušely si výrobu papírových hraček a testovaly iluzi souvislého pohybu.

Dále se zúčastnily několika pokusů – vyrobily si karamelové lízátko, sledovaly pokus tzv. „hadi na stole“ a další pokusy s ohněm. Navštívily také ve večerních hodinách hvězdárnu na Vrchhůře a sledovaly na obloze planetu Jupiter s měsíci. Také se povedlo navázat spojení přes skype s německou stranou během dílen a děti si vyměnily cenné informace.

Na programu byly také dvě exkurze – návštěva Galerie Granát s ukázkou ruční výroby šperků a hledáním drahých kamenů a prohlídka ZŠ v Žižkově ulici.

Další informace a fotogalerii k projektu „Společná cesta k přírodním vědám“ najdete na webu města, na internetové adrese: http://www.turnov.cz/cs/mesto/dotace-a-projekty/op-ps-cr-sasko/spolecna-cesta-k-prirodnim-vedam.html

Za projektový tým Renata Špačková, Dis., r.spackova@mu.turnov.cz

Tento projekt je spolufinancován z Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko

201404101005_zap_110_2014_projekt

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.