PRÁZDNINY 2010 Z PODHLEDU POLICIE

0

„Oproti například roku 2007 byla trestná činnost na Turnovsku o prázdninách na zhruba poloviční úrovni,“ konstatuje Milan Drahoňovský, velitel zdejšího obvodní oddělení Policie ČR. Podle něho došlo v našem regionu o prázdninách ke 104 trestným činům, což byla dříve úroveň jednoho letního měsíce. Výrazně se snížila kriminalita související s motorovými vozidly. Dříve byly oblíbeným místem zlodějů Šťastná země, Sedmihorky, parkoviště před zámkem Hrubá Skála nebo před Troskami. Letos v létě byla odcizena pouze čtyři vozidla a zaznamenáno bylo „jen“ 13 vloupání do nich.

„Starosti nám přidělává v současné době nový fenomén, a to je vykrádání restaurací, kanceláří a firem. Zloději navštívili postupně turnovské restaurace Šetřilovsko, Sokolovnu a Maškovku. Jde o sérii vloupání, která je zaznamenána na různých místech Libereckého kraje,“ uvedl Drahoňovský. Ten přiblížil i několik letních kuriozit. Je to například série trestných činů na benzinových čerpacích stanicích. Zloději měli v kufru auta 200litrový sud, do kterého načerpali naftu a vždy bez placení ujeli. Pachatelé byli zaznamenáni bezpečnostními kamerami a nakonec v součinnosti jednotlivých policejních oddělení byli zadrženi v Nymburce.

„Díky svědectví občanů a skutečnosti, že nám zavolali včas, jsme také mohli zadržet pachatele série vloupání do domů a rekreačních objektů. Při činu ho viděli lidé na Kobylce, kteří zavolali policii. Pachatel sice z místa utekl, ale nechal tu auto naložené lupem i některé věci poházené po příkopech. Pro dvou dnech se nám ho podařilo zadržet,“ konstatoval Milan Drahoňovský.

 

Policie v létě šetřila i jedno loupežné přepadení starší ženy, ke kterému došlo brzo ráno v Alešově ulici u nádraží u sportovní haly. „Přepadená žena utrpěla jen drobné zranění, šla do práce, kde měla uzávěrku, a teprve poté nám celou věc nahlásila. S dvanácti hodinovým zpožděním to už samozřejmě bylo pozdě,“ doplnil Drahoňovský.

 

Státní a městská policie o prázdninách řešily i kuriózní případ, kdy majitel bytu na Výšince zjistil, že má uvnitř cizí osobu. Když na dotyčného spustil, co v bytě dělá, dal se oslovený na útěk. Díky včasnému nahlášení ho podle popisu zachytily kamery městského bezpečnostního systému a díky tomu byl i velmi rychle zadržen. Když mu ale policisté dali dýchnout, naměřili přes tři promile alkoholu. Dá se tedy předpokládat, že hříšník ani nevěděl, že v nějakém bytě byl…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.