POSLEDNÍ ZPRÁVA ROKU 2013 NA TVA JE O MLADÝCH MAMINKÁCH, CELOREPUBLIKOVÉ SOUTĚŽI A POSLÁNÍ TOHOTO PERIODIKA

0

Slovo dalo slovo a tři těhotné mladé ženy se domluvily a pořídily společný snímek svých těhotenských bříšek. Snímek vznikl těsně před porodem (přesněji – porody), dnes už jsou dětičky na světě a všem se daří dobře. A jejich společnému snímku se daří i v celorepublikovém internetovém hlasování o nejkrásnější těhotenskou fotografii, kterou pořádá k 20. výročí svého vzniku renomované pražské „Studio pro ženy“. To je úvod článku na TvA z letošního listopadu (ZDE). Čtenáři byli zároveň vyzváni, aby hlasovali na internetu, a mladé ženy podpořili. Stalo se, v posledním čtvrtletí patří článek k nejčtenějším na webu i FB TvA.

Jak dopadlo hlasování o nejkrásnější těhotenskou fotografii?
n201312302304_zap_474_2013_maminkyTři maminky z Turnovska, které získaly absolutně nejvíc „laiků“ (bezmála 500) na facebookové stránce „Studia pro ženy“ v soutěži o nejkrásnější těhotenskou fotku, se vydaly v polovině prosince na slavnostní vyhlášení výsledků do Prahy. Vše bylo spojeno s oslavami 20 let od založení zmíněného studia. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo za přítomnosti mnoha známých osobností. Do finále postoupila desítka fotografií s nejvyšším počtem „laiků“.  O pořadí nicméně rozhodovala nezávislá porota a konečné výsledky byly zveřejněny až na slavnostním večeru.
Naše účastnice nakonec skončily na šestém místě… Zklamané podle svých slov ale nebyly. Užily si to i tak. Vyrazily už ráno nejprve do víru velkoměsta – Václavák, Staromák, znáte to… „Pro nás, mlékem a laktací poznamenané, to byl hotový zážitek. Už to, že jsme se hezky oblékly, učesaly a namalovaly, za poslední měsíce nevídaný zážitek… Dětičky byly zlatíčka a chovaly se ukázkově…“

Podle Šárky Hakenové ze Všeně, která původní text s podporou hlasování na TvA iniciovala, by tímto všechny tři mladé maminky (Miluše Nováková z Přepeř, Hana Palová z Chloudova a Olina Košková z Besedic) chtěly poděkovat všem, co je v hlasování podpořili.

A tímto se velmi symbolicky uzavírá i letošní ročník TvA. Internetové stránky fungují od roku 2007, první číslo novin bylo vydáno v prosinci toho roku. Článek o třech mladých ženách přesně naplňuje poslání tohoto periodika: Být takzvaně „přitom“, komunikovat se čtenáři, reagovat na jejich přání a být zprostředkovatelem informací mezi lidmi i institucemi a úřady navzájem. Nic víc a nic méně. V tom se za ta léta nic nemění, naopak. Proto my z redakce TvA děkujeme těmto třem mladým maminkám, že nás požádaly o podporu svého úsilí a my jsme jim mohli být v něčem prospěšní.

Pěkný rok 2014 všem!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.