POMOŽME DOPRAVĚ U TURNOVSKÉHO NÁDRAŽÍ

0

Často žehráme na automobily ucpané centrum města (to zvlášť při současných uzavírkách v rámci akce Čistá Jizera), ale situace u nádraží je mnohdy ještě horší než v Hluboké ulici a na náměstí. Nádražní ulice v ranní a odpolední dopravní špičce, ale často i uprostřed všedního dne: Tisíce popojíždějících vozidel, čekání před přechody pro chodce, exhalace, nervozita… Přitom by to tak nemuselo být, uvedl ve svém příspěvku, který dorazil na redakční e-mail, starosta blízkého Pěnčína Karel Bičík:

Osobně při každé návštěvě Turnova autem pociťuji jako zbytečnost zatěžovat Nádražní ulici svojí přítomností a přispívat tam ke každodennímu kolapsu. Po dohodě se starostou Ohrazenic jsem odeslal požadavek na odbor dopravy Libereckého kraje, ale bez odezvy. Rovněž tak dle sdělení paní starostky Maierové se již Turnov o toto pokoušel, ale bezúspěšně. Přesto to nechci vzdát. Oč jde? Pamatujete, jak před lety probíhala rekonstrukce Nádražní ulice? Tehdy tu byla možnost provizorního nájezdu na průtah Turnovem u autosalonu Ford v Ohrazenicích. Auta na tomto nájezdu jezdila v obou směrech a šlo to. To samé by bylo podle mého názoru možné i v současnosti. Se starostou Ohrazenic jsme na mapách probírali jednotlivé pozemky. Na rychlostní komunikaci ze směru od Prahy do Turnova  je v tomto  úseku za protihlukovou stěnou dostatek místa a v současnosti odstavný pruh a příkopová část by mohla být dostatečným připojovacím pruhem (celková délka k mostu je dostatečná). Je tam nevyužívaný obecní pozemek a jeden pozemek soukromý.

Vyřešit tímto způsobem nájezd na tuto komunikaci v Ohrazenicích ve směru Turnov a Jičín by dle mého názoru výrazně zlepšilo již tak vyhrocenou dopravní situaci Turnova. Došlo by tím k výraznému uklidnění Nádražní ulice. Samozřejmě by to bylo jednodušší i z pohledu dalšího napojení na Železný Brod, kdy v současné době každý, kdo bydlí v horní části Nádražní ulice, v Ohrazenicích a v dalších přilehlých obcích, je nucen jet dolů až ke Kudrnáčovým hodinám na kruhový objezd, resp. úplně zbytečně projíždět Daliměřicemi. Toto mne tíží již delší dobu a myslím si, že by se tím měl již někdo kompetentní konečně zabývat.

 

Tolik starosta Penčína…

Je po volbách, tedy ideální čas začít s nějakou novou aktivitou vedoucí ke zpříjemnění života občanů. Tohle je nápad, ke kterému bychom se v Turnově měli opravdu seriózně vrátit. Obyvatelé čtvrti u nádraží by toto řešení pocítili ve svém každodenním životě.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.